Kuchnia z wyspą

Jedną z najtrudniejszych decyzji, jaka nas czeka podczas urządzania mieszkania jest zaprojektowanie naszej kuchni marzeń. Jedynym ograniczeniem może stać się nasza wyobraźnia i ewentualnie zasób naszego portfela nie pozwalający na większy wydatki.

Projektujemy kuchnię marzeń!

Pierwszy problem napotkamy już przy wyborze materiałów do naszego blatu. Kamień, marmur, drewno, a może kompozyt? Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania i zdecydowanie od pieniędzy jakimi dysponujemy. Załóżmy jednak przez chwilę, że nie mamy żadnych limitów. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem byłby kamień na blacie w kuchni. Dlaczego? Jest najbardziej odpornym na uszkodzenia materiałem, jaki jesteście w stanie znaleźć na rynku. W tym przypadku możemy spokojnie obyć się bez deski do krojenia – sam kamień ze względu na swoje właściwości idealnie się do tego nadaje i nie musimy się przy tym obawiać, że go w najmniejszym chociaż stopniu zniszczymy. Minusem tego materiału jest fakt, że jest zimny w dotyku. Niektórym ludziom to przeszkadza, innym nie. W końcu nie będziemy siedzieć czy leżeć na tym blacie, tylko gotować. Jest to materiał bardzo drogi również ze względu na jego montaż. Za sam blat możemy zapłacić tyle, co za całą kuchnię. Nie mniej jednak jest to materiał wart swojej ceny.

Jeżeli nasz portfel nie pozwala nam na tak drogą inwestycję, a zależy nam na materiale podobnym i w kwestii wyglądu i praktyczności zdecydowanie najlepszy będzie tu kompozyt. Jest bardzo odporny na uszkodzenia i możemy zdecydować, jaki materiał ma taki kompozyt nam imitować. Niekoniecznie musi to być kamień. Dostępna jest cała paleta wzorów poczynając od drewna kończąc na marmurze. Musimy się tylko na jakiś zdecydować.

Najgorszym materiałem, jaki jest dostępny do blatów kuchennych jest marmur. Nie tylko ze względu na swoją cenę, która również jest wysoka, ale przede wszystkim na jego praktyczność. Kamień możemy spokojnie oblać winem i nic nie powinno się mu stać. W przypadku, gdy postąpimy tak z marmurem, jeżeli nie chcemy oglądać czerwonej plamy musimy być gotowi na wymianę całego blatu.

Kuchnie z wyspą

Ludzie coraz częściej decydują się na kuchnie z wyspą. Wiele świetnych inspiracji możemy szukać na stronie Ernest Rust. Oczywiście wszystko zależy od naszego metrażu, jaki mamy do dyspozycji. Niemądrym pomysłem byłoby wstawianie wyspy w kuchni, w której nie ma na to zwyczajnie miejsca. Po pierwszy zagracałoby to naszą przestrzeń, a po drugie mielibyśmy problem z poruszaniem się. Jeżeli zależy nam na dodatkowym blacie możemy go pociągnąć dalej. Sprawdzi się to w przypadku małych kuchni. Nie tylko zyskamy kilka metrów dodatkowego blatu roboczego, ale również miejsce na spożywanie posiłków, gdy nie mamy miejsca w mieszkaniu na większy stół. Wystarczy kupić hokery i gotowe.

Kuchnia z wyspą jest bardzo fajnym pomysłem w przypadku dużych mieszkań, a przynajmniej dużych salonów z aneksem kuchennym. Dzięki niej mamy sporo dodatkowego blatu, a sama kuchnia robi lepsze wrażenie. Nie oszukujmy się – każdy marzy o dużej kuchni z wyspą na środku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ