letnie opony

Zdaniem specjalistów, letnie opony powinny znaleźć się w każdym samochodzie, kiedy średnie temperatury dobowe przekraczają +7 stopni Celsjusza. Posiadają one bowiem odpowiednie parametry, pozwalające na bezpieczne i komfortowe poruszanie się po drogach w wiosennych i letnich warunkach. Wiele osób zastanawia się jednak, jak kupić je, jednocześnie nie nadwyrężając domowego budżetu. Pokażemy, na co zwrócić uwagę, aby jednocześnie były jak najlepsze.

Zimowa opona latem – co to oznacza?

Być może niektórzy zastanawiają się, czy zmiana opon na letnie w ogóle ma sens. Bez wątpienia odpowiedź brzmi tak, ponieważ są one najlepiej dopasowane do wysokich temperatur. Mieszanka gum, z których powstają, jest odpowiednio twarda i nawet podczas upałów nie odkształca się.

Z kolei opony zimowe, pozostawione w samochodzie na czas wysokich temperatur, będą łatwo ulegać odkształceniu ze względu na swoją miękkość. W konsekwencji takiego odkształcenia bieżnik gorzej współpracuje z nawierzchnią, co może spowodować zmniejszenie przyczepności. W efekcie zimowa opona w trakcie upałów hamuje dłużej i traci przyczepność na zakrętach, powodują “płynięcie” samochodu. Zmniejsza się w ten sposób bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Warto także pamiętać, iż odkształcona zimowa opona źle odprowadza wodę, przez co nie sprawdzi się podczas opadów deszczu. W codziennym użytkowaniu będzie też głośniejsza niż letnia i szybciej ulegnie zniszczeniu.

Opona letnia, czyli idealne dopasowanie do warunków pogodowych

Z wyżej wymienionych powodów opony letnie powinny zostać założone w samochodzie w trakcie wiosennych dni. Są idealnie dostosowane do warunków, jakie panują w czasie wyższych temperatur:nie odkształcają się i zachowują doskonałą przyczepność. Dzięki odpowiedniej nośności i szybkości pozwalają na osiągnięcie upragnionych prędkości, nie podwyższając przy tym zużycia paliwa.

Niezawodna opona do aut o wysokich osiągach

Auta o wysokich osiągach są szczególnie kochane przez mężczyzn. Jednak tego typu pojazdy wymagają jednocześnie wykorzystania odpowiednich opon, które zapewnią im możliwość osiągnięcia oczekiwanych wyników.

Jedną z ostatnich, najlepszych propozycji jest opona Continental SportContactTM 6, która zdobyła liczne laury pod podczas testów. Jest doceniana ze względu na wyjątkowo krótką drogę hamowania, doskonałą przyczepność i sterowność, nawet w trudniejszych warunkach, takich jak mokra nawierzchnia. Odznacza się stabilną i dynamiczną jazdą, z szybką odpowiedzią na reakcje kierowcy. Dzięki temu pozwala cieszyć się największym komfortem, bezpieczeństwem i dynamiką jazdy.

Koszty

Jeśli obawiasz się kosztów wymiany opon, mamy dla ciebie podpowiedź: tanie opony letnie są dostępne do praktycznie każdego modelu auta. Wystarczy skorzystać z renomowanego sklepu Tire Expert, by znaleźć i zamówić dla siebie odpowiednie w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu będziesz mógł czerpać pełną satysfakcję z podróży przez całe lato.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ