Calvin Klein – powstanie legendy

0
961

Calvin Klein (Calvin Klein Corporation) to bardzo popularny amerykański dom mody, który zajmuje się produkcją, sprzedażą i dystrybucją odzieży damskiej i męskiej, bielizny, butów, zegarków, akcesoriów oraz perfum. Słynie z wielu wyjątkowych produktów oraz z tego, że jako jedna z pierwszych marek zaproponowała swoim klientom produkty w stylu unisex. Jakie produkty Calvin Klein sprzedają się najlepiej? Czy warto kupić perfumy Calvin Klein?

Calvin Klein – pionier nowych stylów

Calvin Klein to nazwa, która od ponad 40 lat zyskuje uznanie klientów na całym świecie. Producenci są jednymi z pionierów stylu militarnego i unisex, minimalizmu, prostoty i elegancji, praktyczności, jakości i wygody. Ludzie stojący za produkcją odzieży i perfum z pewnością zmienili świat mody. Ubrania od Calvin Klein to nie tylko odzież – to również środek wyrażania siebie i styl życia. Prowokacyjne, ale jednocześnie surowe i zdecydowanie schludne kombinacje, z powodzeniem występują jako przejaw jasnej osobowości i przykład dobrego smaku. Calvin Klein i jego partner biznesowy Barry Schwartz założyli firmę w 1968 roku i od tego czasu, dzięki wyrafinowanej estetyce i innowacyjnym projektom, zdobyli reputację jednego z liderów w amerykańskim przemyśle modowym.

Calvin Klein – historia marki

W 1968 roku Calvin Klein i jego przyjaciel z dzieciństwa Barry Schwartz założyli w Nowym Jorku własną firmę Calvin Klein Ltd. Partnerzy zainwestowali 10 000 USD w kapitał początkowy, a firma mieściła się w jednym z miejskich hoteli i specjalizowała się w produkcji męskiej odzieży wierzchniej. Według plotek na wyższym piętrze hotelu znajdował się butik odzieżowy, którego właściciel trafił kiedyś przypadkowo do firmy Calvina Kleina. Właściciel butiku był pod takim wrażeniem produktów młodego projektanta, że ​​złożył zamówienie na 50 000 dolarów. Tak oto Klein i Schwartz odnieśli pierwszy sukces komercyjny, który zadecydował o przyszłości firmy. W 1970 roku Klein zaczął opracowywać odzież dla kobiet. Dostosowując klasyczny męski garnitur do mody damskiej, dokonał prawdziwej rewolucji. W 1974 roku marka zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję odzieży i akcesoriów futrzanych. Rok 1978 był jednym z najważniejszych w historii marki Calvin Klein. Marka zaprezentowała publiczności pierwsze na świecie designerskie dżinsy, przekształcając je z niedrogiego codziennego stroju w prawdziwe dzieło sztuki. Dżinsy od Calvin Klein stały się oznaką stylu, świetnego gustu i nieodłącznym elementem mody młodzieżowej. W 1982 roku pod marką Calvin Klein rozpoczęła się produkcja bielizny męskiej, która później stała się kolejnym ogromnym hitem. Szeroka gumka z napisem Calvin Klein sprawiła, że ​​bielizna marki bardzo szybko stała się rozpoznawalna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ