sobota, Marzec 24, 2018

Gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć – o „Okularniku Katarzyny Bondy”

0

Katarzyna Bonda jest jedną z moich ulubionych pisarek. Cenię ją za bardzo wiele rzeczy, m.in. za ogromną wrażliwość i umiejętność opowiadania historii w taki sposób, że czytelnik czuje się ich naocznym świadkiem. „Okularnik” to doskonały przykład prozy w najlepszym wydaniu – i tej właśnie książce chciałabym w niniejszym tekście poświęcić nieco uwagi.

Dlaczego sięgnęłam po książkę Katarzyny Bondy „Okularnik”?

Nazwisko Katarzyny Bondy jest doskonale znane wszystkim miłośnikom literatury w naszym kraju. Autorka niejednokrotnie już udowodniła, że talentu pisarskiego jej nie brakuje, a kolejne powieści umacniają jej pozycję na rynku. Sięgając po „Okularnika”, miałam względem tej książki spore oczekiwania. Czy się rozczarowałam? Nie, ale o tym będzie w dalszej części tej recenzji. Przeczytałam kilka powieści Bondy i muszę przyznać, iż jej wiedza, umiejętności oraz styl całkowicie mnie zauroczyły.

Kim jest autorka książki Katarzyna Bonda?

Katarzyna Bonda to jedna z najbardziej obecnie poczytnych polskich autorek powieści o tematyce kryminalnej. Przyszła na świat w 1977 r. w Hajnówce – podlaskie motywy bardzo często pojawiają się w jej twórczości. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwo w PWSFTviT. Przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka. Na rynku literackim zadebiutowała w 2007 r. powieścią zatytułowaną „Sprawa Niny Frank”, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony czytelników, jak i krytyki. Bonda ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. W jej dorobku nie brakuje również dokumentów kryminalnych. Prowadzi własną szkołę pisania oraz portal internetowy.

O fabule książki „Okularnik” słów kilka

„Okularnik” to druga część cyklu „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Załuska jest bardzo utalentowaną profilerką. Miała udział w rozwikłaniu wielu trudnych spraw kryminalnych. Prywatnie boryka się z różnymi problemami i wciąż usiłuje odnaleźć swoje miejsce w świecie. Decyduje się na powrót do policji. Jednakże zanim na dobre wdroży się w rytm tej pracy postanawia odwiedzić Hajnówkę na Podlasiu. Chce raz na zawsze uporządkować pewne kwestie i zamknąć rozdziały, które utrudniają jej ruszenie naprzód, a także spotkać się z Łukaszem Polakiem – jest on ojcem jej dziecka i jednocześnie głównym podejrzanym (nieoficjalnie) w sprawie „Czarny Pająk”. Do spotkania jednakże nie dochodzi, ponieważ Polak opuścił już klinikę psychiatryczną, w której się leczył. Ślad za nim się urywa.

Załuskiej trafia się sprawa do rozwiązania. Ma ona związek z lokalnym biznesmenem Piotrem Bondarukiem, który lada dzień ma wziąć ślub z o wiele młodszą od siebie kobietą. Niczego dziwnego by w tym nie było, gdyby: po pierwsze – trzy poprzednie kochanki Bondaruka nie zaginęły w tajemniczych okolicznościach, a po drugie – nie doszło do porwania panny młodej podczas uroczystości weselnych. Pikanterii wszystkiemu dodaje to, że zaginionych kobiet do tej pory nie udało się odnaleźć. Jak by tego było mało, w okolicznych lasach co i rusz ktoś trafia na ludzkie szczątki. Niewyjaśnione sprawy mają jednakże wspólny mianownik – jest nim mercedes okularnik. Śledztwo ujawnia wiele nieznanych dotąd informacji i faktów sięgających jeszcze czasów II wojny światowej. Po raz kolejny można się zatem przekonać, że małe miasteczka są spokojne jedynie z pozoru – ich mieszkańcy skrywają szereg mrocznych sekretów, które odciskają piętno na teraźniejszości.

Moja opinia na temat książki „Okularnik” Katarzyny Bondy

„Okularnik” to niemalże 900 stron lektury. Taka ilość może niektórych przerazić, ale przyznajcie sami – to imponuje, gdyż zagospodarowanie sporej objętości interesującą treścią stanowi nie lada wyzwanie. Przyznam szczerze, że w mojej opinii książce nie zaszkodziłoby skrócenie jej o jakieś 200 stron – tyle mniej więcej trzeba czekać, by akcja nabrała tempa. Ale też nie uważam tego za duży mankament – w żaden sposób nie umniejsza on wartości powieści, której konstrukcja zasługuje na najwyższe noty. Szanuję Katarzynę Bondę za to, że nie boi się poruszać trudnych, wzbudzających mnóstwo emocji i kontrowersji tematów – a do takich z pewnością należy historia Żołnierzy Wyklętych, do której autorka nawiązuje w „Okularniku”.

Na uwagę zasługuje ponadto wielowątkowość powieści oraz różnorodność przewijających się przez nią postaci. To sprawia, że książka nabiera barw i ma niczego wspólnego z nudną, bezkształtną papką, której niestety pełno dziś w księgarniach. Bonda opisała świat, który zna i stara się przybliżyć go czytelnikom najlepiej, jak tylko potrafi. Ważną rolę w „Okularniku” – ale też i w innych jej powieściach – odgrywa tło społeczno-obyczajowe. Książki obyczajowe to mocna strona tej autorki książek.

Czy warto kupić książkę „Okularnik”?

„Okularnik” nie jest książką kryminalną w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. Dla mnie to nade wszystko opowieść o ludziach – ich słabościach, marzeniach, pragnieniach. Jej zakończenie zaskakuje – spodziewałam się czegoś innego, ale to dobrze świadczy o autorce i dowodzi tego, że świetnie potrafi ona zwodzić za nos czytelnika. „Okularnik” skłania do wielu refleksji dotyczących m.in. kwestii narodowościowych, które we współczesnym świecie nabierają coraz większego znaczenia.

Poznaj różnorodność Stanów Zjednoczonych

0

Stany Zjednoczone Ameryki to kraj bogaty w wiele atrakcji. Na wycieczkę można wybrać się w parze, ze znajomymi, jak i całą rodziną. Pozna się zarówno wschodnie, jak i zachodnie wybrzeże, a także Alaskę.

Atrakcje turystyczne USA – wspaniałe kaniony i parki narodowe

Na początku warto poznać najciekawsze atrakcje przyrodnicze. Można wybrać się w góry Sierra Nevada, które mają piękne, zapierające dech w piersiach kaniony. Doskonałym wyborem jest także dolina Yosemite, gdzie można wjechać na punty widokowe. Jest to część Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się najstarsze drzewo na świecie.

Atrakcje turystyczne USA – największy wodospad świata

Wodospad Niagara jest kolejnym punktem, który trzeba zobaczyć. Położony jest na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dla amatorów zielonych krajobrazów świetnym wyborem będzie dolina Schenandoach. Znajdują się tam góry oraz aż 800 km szlaków turystycznych. Nie można również ominąć gejzerów Yellowstone, gdzie można zobaczyć także wulkany ze stożkiem.

Atrakcje turystyczne USA – nocne życie w Las Vegas

Las Vegas to miasto, które nigdy nie śpi. Znajduje się tam szeroki wybór kasyn oraz liczne kluby i muzea. Na każdym kroku można spotkać sobowtóra Elvisa Presleya. Można się tam wybrać na prawdziwą rewię. Jedynym minusem tej atrakcji może być bardzo wysoka cena.

Stany Zjednoczone Ameryki – atrakcje dla całej rodziny

Do Stanów Zjednoczonych można wybrać się również całą rodziną. Znajduje się tam największy Disneyland na świecie, który oferuje liczne atrakcje. Można również wybrać się na wycieczkę do Hollywood, gdzie istnieje możliwość zwiedzenia największych planów filmowych, a także zobaczenia miejsca, gdzie odbywa się Gala Oscarowa.

Atrakcje turystyczne USA – Nowy Jork i Statua Wolności

Warto także zwiedzić Statuę Wolności i wejść na jej szczyt. Można tam również kupić pamiątki. Nowy Jork oferuje także zobaczenie Empire State Buiding, czy nowego budynku World Trade Center, a także pomnika pamięci ofiar ataku z 11 września 2001 roku.

Włos w stanie upadku: co mu pomoże? Mezoterapia włosów vs. olejowanie

0

To dzieje się coraz częściej: wypadanie włosów, przerzedzenie fryzury i utrata objętości oraz gęstości. Statystyki są nieubłagane: problemy z włosami miewa co piąta kobieta i co trzeci mężczyzna. Czynników osłabiających włosy jest wiele, niektórych niestety nie da się wyeliminować. Wiele osób zastanawia się wówczas nad zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Czy mezoterapia włosów to dobre rozwiązanie? Czym ją zastąpić?

Czym jest mezoterapia włosów i skóry głowy?

Mezoterapia to zabieg hamujący wypadanie włosów i powstrzymujący postępujące łysienie u pacjenta. Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skalpu substancjami, które pobudzają wzrost włosów. Ma ona również hamować ich wypadanie.

Zabieg nie jest bolesny, choć wiele osób odczuwa dyskomfort i strach przed igłami. Można wówczas zdecydować się na mezoterapię bezigłową skóry głowy – jest ona łagodniejsza dla pacjenta, ale jednocześnie – nieco mniej skuteczna. Mezoterapia zbiera dobre opinie, ale ma jednocześnie wiele przeciwwskazań, do których oprócz ciąży i karmienia piersią należą:

– dni podczas menstruacji,
– choroby nowotworowe,
– alergia,
– cukrzyca,
– zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
– stany zapalne i wszelkie infekcje skóry.

Co zamiast mezoterapii włosów?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na kondycję i poprawę stanu włosów mogą mieć wpływ naturalne olejki oraz zbieg olejowania włosów. Z pewnością wymaga on więcej cierpliwości i częściej trzeba go powtarzać, ale jest on jednocześnie bezpieczny i w pełni naturalny (olejowanie włosów mogą robić nawet kobiety w ciąży). Kurację można wykonać w wolnym czasie i w zaciszu własnego domu – dla wielu osób jest to nieporównywalny komfort.

Jak działa i czym jest olejowanie włosów?

To zabieg od stuleci popularny w Indiach oraz innych tropikalnych rejonach świata. Wcieranie olejków w skórę głowy i włosy wpływa na cebulki i poprawia krążenie w skórze głowy. Szereg witamin i minerałów oraz dobre kwasy tłuszczowe dostarczane są do wnętrza włosów i bezpośrednio do ich cebulek. Systematycznie wykonywane olejowanie włosów naprawia ich strukturę, intensyfikuje wygląd i blask, hamuje wypadanie i pobudza cebulki do wzrostu.

Profesjonalne maski do włosów

0
włosy

maski do włosówKtóra z kobiet nie marzy o mocnych, bujnych i gęstych włosach, których kolor będzie przyćmiewać swoim blaskiem potencjalne rywalki spotkane na ulicy? Wystarczy spojrzeć na półki sklepowe, które uginają się pod ciężarem specjalistycznych produktów do ich pielęgnacji. Wśród nich możemy znaleźć profesjonalne maski do włosów.

Dlaczego warto stosować profesjonalne maski do włosów i czy ich używanie naprawdę przynosi widoczne i zadowalające efekty?

Pielęgnacja naszych włosów jest bardzo ważnym procesem, którego konsekwencje możemy odczuć na własnej skórze wraz z biegiem lat. Problem siwienia i łysienia dotyka coraz to większej ilości osób w podeszłym wieku i stanowi poważny problem dla ich samooceny i poczucia własnej wartości. Warto zaznaczyć, że stosowana przez większość z nas kuracja szamponem, często nie jest wystarczająca dla naszych włosów. Każdy z nas powinien wzbogacić swoją codzienną higienę o jeszcze jeden element: stosowanie profesjonalnych masek do włosów. Specyfiki te, poza wpływem na rozpiętość, gęstość, czy kolor włosów, wykazują również działanie zdrowotnie i wpływają na ogólną kondycję naszych włosów. Dzięki użyciu profesjonalnej maski do włosów, poza świetnym wyglądem, zapewniamy również swoim włosom długowieczność i odporność na wszelkiego rodzaju urazy. Profesjonalne maski do włosów okazują się świetnym i przynoszącym widoczne efekty w szybkim tempie produktem, który może być stosowany przy zniszczeniach włosów, na przykład na skutek spalenia podczas robienia tzw. „trwałej’. Produkty te stanowią również skuteczne panaceum na takie bolączki jak łupież, rozdwojone końcówki lub problem z rozczesywaniem naszych włosów, na które narzeka coraz to więcej osób.

 

Jak dobrać idealną, profesjonalną maskę do włosów dla siebie oraz jak skutecznie ją stosować?

Zasadniczo, występujące na rynku profesjonalne maski do włosów możemy podzielić na dwa rodzaje: maski do spłukiwania oraz mgiełki. Kuracja produktami wymagającymi spłukania zajmuje więcej czasu. Mimo to, nie obciążają one w znaczny sposób naszych włosów i są rekomendowane osobom, które narzekają na ich ogólną kondycję. Mgiełki stosować możemy wszędzie i są one idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, którym nadmiar codziennych obowiązków nie pozwala na znalezienie odpowiedniej ilości czasu, którą można przeznaczyć na proces pielęgnacji naszych włosów. Sprawdzą się one również podczas dalekiej i długiej podróży. Przy wyborze odpowiedniej profesjonalnej maski do włosów, powinniśmy kierować się tymi samymi kryteriami co przy wyborze szamponu. Jeśli chcemy, aby kuracja przynosiła zauważalne i zadowalające efekty, musimy stosować ją regularnie.

Szampon głęboko oczyszczający

0
maski do włosów

Wiele osób w dzisiejszych czasach, narzeka na problem z obciążonymi i szybko przetłuszczającymi się włosami. Nic dziwnego – przypadłość ta wpływa w znaczący sposób na estetykę naszego wyglądu i może być powodem znaczącego obniżenia naszej samooceny. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty, mające być rozwiązaniem tychże bolączek. Przy ich wyborze trzeba zachować rozwagę, ponieważ wiele z nich nie jest w żaden sposób skuteczna. Panaceum na problem obciążonych i podatnych na przetłuszczanie się włosów, może być szampon głęboko oczyszczający.

 

Czym jest szampon głęboko oczyszczający?

 

Rynek jest pełen produktów służących do pielęgnacji włosów. Prym na półkach sklepowych wiodą różnego rodzaju szampony. Mało które z nich, w sposób skuteczny, radzą sobie z dokładnym oczyszczaniem naszych włosów. Jeżeli zależy nam na przynoszącej skutki i nieobciążającej naszych włosów higienie, powinniśmy zainwestować w szampon głęboko oczyszczający. Produkt ten wpływa na utrzymanie naszej fryzury w dobrej kondycji. Dzięki otwarciu łuski włosa, szampon przenika w jego głąb i zapewnia dokładne oczyszczenie. Składniki odżywcze zawarte w szamponie głęboko oczyszczającym, wykazują znaczny wpływ na higienę oraz zdrowie naszej skóry na głowie.

Jak w prawidłowy sposób stosować szampon głęboko oczyszczający?

szampon głeboko oczyszczającyTylko dzięki stosowaniu szamponu głęboko oczyszczającego, mamy szansę na całkowite usunięcie zanieczyszczeń z naszych włosów i skóry na głowie. Duża część produktów zawiera w swoim składzie wiele wartościowych i mających wpływ na nasze zdrowie wartości odżywczych, takich jak rumianek, szałwia i skrzyp polny. Substancje te wpływają na ogólną kondycję naszych włosów i sprawiają, że mimo dokładnego oczyszczenia, nasze włosy nie stają się obciążone. Stanowią one również skuteczny sposób na rozprawienie się z tendencjami do przetłuszczania. Szampon głęboko oczyszczający powinien stanowić jedynie uzupełnienie naszej codziennej higieny włosów opartej o zwykły szampon. Produkt ten powinien być stosowany nie częściej niż dwa razy w miesiącu. Kuracja szamponem głęboko oczyszczającym zalecana jest przed wszelkimi zabiegami farbowania włosów lub nakładania na nich masek. Zapewni ona włosom odpowiednią odporność, przez co będą one mniej podatne na negatywne skutki tych zabiegów. Szampony głęboko oczyszczające są produktami często stosowanymi w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Spowodowane to jest faktem, że dzięki ich stosowaniu włosy staja się o wiele łatwiejsze do ujarzmienia, co w sposób pozytywny wpływa na jakość pracy fryzjera i pozwala na osiągnięcie oczekiwanych przez klienta efektów.

Fryzury męskie wygolone boki

0

W ostatnim czasie w naszym kraju powstaje coraz więcej specjalistycznych, męskich salonów fryzjerskich. Modne fryzury przestały być wyłącznie domeną kobiet i coraz więcej mężczyzn podąża za panującymi wokół trendami.  Nic dziwnego – coraz więcej stylistów oraz wizażystów zwraca uwagę na fryzury męskie. Wygolone boki u mężczyzn, stały się w tym roku trendem i niepodzielnie królują na ulicach polskich miast.

 

fryzury męskieWystarczy wziąć do ręki pierwszy lepszy katalog, aby zrozumieć fenomen i popularność tego rodzaju fryzur męskich. Wygolone boki stanowią podstawę zarówno przy fryzurach opartych na krótkim przystrzyżeniu włosów na środku, jak i przy posiadaniu przez mężczyznę lekko dłuższych włosów. Fryzury tego typu idealnie pasują do różnych konturów twarzy i w świetny sposób komponują się z zarostem – zarówno tym bujnym i długim, jak i z jednodniową, ledwo zauważalną szczeciną. Nie zdajemy sobie sprawy, jaki wpływ na nasze życie wywierają dobrze dobrane fryzury męskie. Wygolone boki nie tylko podkreślają naszą aparycję, przez co stajemy się obiektem westchnień dla kobiet. Fryzury tego typu doceniane również są przez pracodawców, ponieważ zapewniają naszemu wyglądowi konieczną w pewnych zawodach estetykę. Fryzura taka wydaje się być schludna, przez co wywiera znaczny wpływ na relacje interpersonalne, wzbudzając u naszego adwersarza poczucie zaufania do naszej osoby. W ogromie przeróżnych fryzur męskich, wygolone boki są idealnym rozwiązaniem dla osoby mającej ciągły, bezpośredni kontakt z klientem.

 

Jaki wariant fryzury z wygolonymi bokami wybrać dla siebie?

Istnieje coraz więcej salonów fryzjerskich, zajmujących się tylko i wyłącznie męskimi fryzurami. Wygolonymi bokami będą cieszyć się zarówno mężczyźni stawiający na odważny wizerunek, jak i ci, dla których ważniejsza jest ogólna wygoda i komfort. Wynika to z ogromu wariantów fryzur z tak ustylizowanymi bokami. Dla mężczyzn odważniejszych, którzy chcą wyróżniać się w tłumie, polecane są fryzury oparte o długie i bujne włosy na środku głowy. Pozwalają one na swobodne ich stylizowanie i dają wiele możliwości. Dla osób stawiających na pierwszym miejscu komfort i brak konieczności codziennej, porannej stylizacji, poleca się oparcie fryzury o krótko przystrzyżone włosy na środku głowy. Fryzura taka wygląda bardzo estetycznie a przy tym nie wymaga od nas dodatkowej pracy i od razu po wstaniu z łóżka nasze włosy wyglądają wręcz idealnie. Wygolonym bokom najczęściej towarzyszy również wygolony tył głowy, co nadaje naszej głowie odpowiedni kontur i podkreśla w znaczący sposób naszą fryzurę.

Wypadanie włosów witaminy

0
wypadanie włosów

Łysienie i wypadanie włosów to poważny problem występujący wśród coraz większej ilości osób. Często  problem ten dotyka osoby młode, co staję się dla nich powodem do wstydu oraz szykan i obelg ze strony rówieśników. Zarówno w internecie, jak i we wszelkiego rodzaju drogeriach kosmetycznych, znajdziemy wiele preparatów mających na celu zniwelowanie problemu łysienia i wypadania włosów. Niektóre z nich obiecują nawet porost nowych cebulek na miejscu łysiny. Ich skuteczność jest naprawdę zerowa i są one najczęściej, po prostu, zwykłymi odżywkami do włosów. Co zatem jest skutecznym lekiem na wypadanie włosów? Witaminy.

Które z witamin oraz minerałów warto stosować przy problemie z wypadającymi włosami?

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z wpływu różnego rodzaju minerałów na wypadanie włosów. Witaminy są składnikiem niezbędnym, aby nasze włosy mogły zdrowo rosnąć a przy tym oszałamiająco wyglądać. Wśród witamin wykazujących największy wpływ na zdrowie naszych włosów, należy wymienić przede wszystkim witaminę B5 oraz witaminę H. Witaminy te poprawiają wchłanianie minerałów przez organizm i pobudzają szybszy rozwój wszelkich komórek, co w znaczący sposób przekłada się na zwiększenie  i przyśpieszenie porostu włosów. Zaletą wszelkiego rodzaju witamin jest to, że działają one bezpośrednio na źródło problemu wypadania włosów, zatrzymując obumieranie ich cebulek. W przypadku osób starszych zaleca się stosowanie kwasu pantenowego, który wpływa na opóźnienie procesu wypadanie włosów. Witaminy A, C i E są również skuteczną bronią, z którą można śmiało stanąć do walki z postępującą łysiną

Jakie witaminy mają wpływ na zatrzymanie i opóźnienie procesu wypadania włosów?

Jak powinna wyglądać kuracja witaminowa przy wypadających włosach? Witaminy stymulujące wzrost włosów oraz zapobiegające łysinie, dostępne są w większości produktów spożywczych. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych suplementów diety. Wpływ na poprawę kondycji naszych włosów będzie mieć zmiana naszych nawyków żywieniowych, która w w głównej mierze, powinna być oparta o wzbogacenie naszej diety w niezbędne witaminy.  Warto oprzeć ją o produkty pełnoziarniste, drożdże, warzywa, mięso kurczaka oraz nabiał. Żółtko jaj stanowi serum na problem wypadania włosów. Witaminy A, B, C oraz E, które są w nim zawarte, przynoszą w bardzo szybkim czasie zauważalne efekty, a nasze włosy zyskują dzięki nim na objętości, gęstości oraz nabierają oszałamiającego połysku. Zdrowe odżywianie powinno stanowić podstawę skutecznej walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem.

Prostownica która nie niszczy włosów

0
wypadanie włosów

Prostownica jest wręcz idealnym wynalazkiem, który w łatwy sposób potrafi ułatwić życie wszystkim kobietom. Dzięki niej ujarzmienie fryzury po smacznym śnie staje się o wiele łatwiejsze, a na nadanie jej idealnego wyglądu, z pomocą prostownicy, wystarczy zaledwie jeden kwadrans. Mimo skutecznego działania prostownic, narosło wokół ich wiele mitów mówiących o tym, że niszczą one nasze włosy. Czy istnieje prostownica która nie niszczy włosów?

Dlaczego prostownice niszczą nasze włosy i jak prawidłowo ich używać?

prostownica która nie niszczy włosówMity która narosły wokół prostownic do włosów, związane często są z ich nieodpowiednim użytkowaniem przez kobiety. Prostownica która nie niszczy włosów, to przede wszystkim prostownica nierozgrzana do granic możliwości. Większości kobiet wydaje się, że im wyższe wartości podaje termostat urządzenia, tym lepsze będą efekty. W związku z tym, kobiety nagminnie ustawiają swoje urządzenia na 240 stopni Celsjusza, kiedy większości włosów do uzyskania oczekiwanych efektów, spokojnie wystarczy 210 stopni. Im niższą temperaturę będziemy stosować, tym nasze włosy będą mniej przesuszone, co ma niebagatelny wpływ na ich gęstość oraz ogólny wygląd. Stylizacja za pomocą prostownicy która nie niszczy włosów, powinna być wsparta specjalistycznymi kosmetykami, które wykazują działanie chroniące nasze włosy przed wpływem ciepła. Większość z kobiet ciągle o nich zapomina lub nawet nie jest świadoma ich istnienia na rynku.  Ważne również, aby każde z pasm naszych włosów prostować tylko jeden raz. Kilkukrotne prostowanie tych samych sekcji włosów sprawia, że stają się one przesuszone i powstają na nich widoczne z daleka pionowe kreski. Przy tak nieodpowiedzialnym działaniu, trudno znaleźć prostownicę która nie niszczy włosów.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie prostownicy która nie niszczy włosów?

Jeżeli szukamy prostownicy która nie niszczy włosów, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy przy jej zakupie. Ważne, aby zakupiona przez nas prostownica nie zawierała metalowych płytek. Są one mało precyzyjne i uniemożliwiają wyprostowanie małych i kręconych partii włosów. Warto postawić na prostownicę wyposażoną w znacznie mniejsze i lżejsze płytki ceramiczne. Płytki te nie tylko wpływają na jakość procesu prostowania, ale również sprawiają, że nasza prostownica wygląda smuklej i waży o wiele mniej. Dobór odpowiedniego produktu oraz znajomość jego obsługi sprawia, że  możemy pochwalić się naszym koleżankom prostownicą, która nie niszczy włosów.

Klej do przedłużania rzęs

0
klej do przedłużania rzęs

Kobiety coraz częściej korzystają z usług wyspecjalizowanych stylistek, które zajmują się profesjonalnym przedłużaniem rzęs. Jest to coraz bardziej popularna branża, o czym świadczy mnogość ogłoszeń usług tego typu w internecie. Stylistka, poza bardzo dobrymi umiejętnościami manualnymi oraz niebywałym poczuciem estetyki, która pomaga jej w w odpowiednim, indywidualnym doborze typu oraz długości doklejanych rzęs do klientki, powinna zwracać szczególną uwagę na narzędzia oraz kosmetyki których stosuje przy świadczeniu swoich usług. Jednym z najważniejszych atrybutów w rękach każdej stylistki jest klej do przedłużania rzęs.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i doborze odpowiedniego kleju do przedłużania rzęs?

prostownica która nie niszczy włosówDobór odpowiedniego kleju do przedłużania rzęs, wbrew pozorom, nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Jego wybór uzależniony jest od wielu zróżnicowanych czynników. Najważniejszą rzeczą przy skutecznej i ekonomicznej pracy z klejem do przedłużania rzęs, jest zwrócenie uwagi na temperaturę panującą w miejscu naszej pracy – niezależnie czy jest to jeden z pokoi w naszym w mieszkaniu a stylizacją zajmujemy się hobbystycznie, czy też pracujemy w profesjonalnym pomieszczeniu jednego ze studiów urody. Wysoka temperatura sprawia, że rozpuszczalniki, które zawiera nasz klej do przedłużania rzęs zaczną wyparowywać. Skutecznym narzędziem które pomoże nam w doborze odpowiedniego produktu jest stacja pogodowa. Ważnym czynnikiem, który wpływa na schnięcie kleju, jest wilgotność panująca w pomieszczeniu w którym pracujemy. W związku z nią, kleje zachowują się w różny sposób. Używany przez stylistkę produkt może zachowywać się inaczej w zależności od danej pory roku. Ważne jest również tempo pracy. Jeśli jesteśmy niewprawionymi stylistami i zaaplikowanie jednej kępki rzęs zajmuje nam dużo czasu, warto zainwestować w klej wolnoschnący. Wpłynie to zarówno na komfort naszej pracy, jak i na wielkość naszego budżetu. Warto zwrócić uwagę na predyspozycje organizmu poszczególne klientki. Kleje do przedłużania rzęs różnego rodzaju oraz marek, mogą oddziaływać w inny sposób na oko danej kobiety. Na rynku można znaleźć kleje o zmniejszonej emisji oparów, które mogą okazać się zbawienne dla klientek, których oczy są wrażliwe na preparaty chemiczne.

Czy można pracować za pomocą jednego kleju do przedłużania rzęs?

Przy doborze odpowiedniego produktu musimy postarać się o znalezienie kompromisu między naszym komfortem pracy a reakcją klientki na dany specyfik. Profesjonalna stylistka zajmująca się rzęsami, powinna mieć w swojej gamie co najmniej kilka klei do przedłużania rzęs, co pozwoli jej na odpowiedni ich dobór w stosunku do danej klientki. Organizm każdej z niej może reagować różnie na zawarte w produkcie danej marki substancje. Jak widać, klej do przedłużania rzęs jest bardzo ważną rzeczą, która wpływa w niebagatelny sposób na jakość usług świadczonych przez stylistkę.

Kosmetyki do twarzy

0
klej do przedłużania rzęs

Każdy z nas marzy, aby na starość nasza cera pozostawała bez żadnej skazy. Zmarszczki są nieodzowną częścią procesu starzenia się. Mimo to, dzięki ogromie specjalnych produktów, jesteśmy  w stanie stawić im czoła i podjąć skuteczną walkę z ich powstawaniem. Aby tego dokonać, niezbędnym będzie zaopatrzenie naszej kosmetyczki w kosmetyki do twarzy.

Czy warto zainwestować w kosmetyki do twarzy?

Nasza twarz jest naszą wizytówką. Nie ma co się oszukiwać – większość ludzi, przy pierwszym kontakcie wzrokowym, to właśnie na nią zwraca swoją uwagę w pierwszej kolejności. Z twarzy można wyczytać wiele informacji o danym człowieku. Wystarczy spojrzeć na twarz gwiazdy z rozkładówki jednej z popularnych gazet i porównać do niej oblicze człowieka w tym samym wieku, który od kilkunastu lat zajmuje się ciężką pracą fizyczną. Z tego powodu, bardzo ważną rzeczą jest, aby już w młodości zadbać w odpowiedni sposób o jej kondycję i nie unikać stosowania specjalistycznych kosmetyków do twarzy. Produkty te wykazują różne działanie: jedne z nich będą chronić naszą twarz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, inne zaś okażą się skuteczną bronią do walki z młodzieńczym trądzikiem. Wśród ich bogatej oferty, znajdziemy również te, które poprzez dostarczenie odpowiednich minerałów, nadadzą naszej twarzy kondycji na długie lata. Kosmetyki do twarzy, dzięki którym przez długi okres czasu będziemy cieszyć się brakiem zmarszczek, można dostać dziś w każdym supermarkecie a ich wybór jest naprawdę ogromny. Ważnym jest, aby dobrać produkt odpowiednio do naszej skóry. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak jej suchość oraz karnacja. W przypadku alergików, rzeczą podstawową jest zwrócenie uwagi na skład produktu. Jeśli dany kosmetyk do twarzy zawierać będzie związek który wywołuje u nas uczulenie, skutki jego stosowania mogą być odwrotne a na naszej twarzy może wystąpić niechciana wysypka lub różnego rodzaju podrażnienia.

Witaminy jako główny składnik kosmetyków do twarzy

kosmetyki do twarzyZbawcze działanie dla naszej cery wykazują witaminy A oraz C, które, nie bez powodu, popularnie nazywane są strażniczkami młodości. Kosmetolodzy bardzo cenią sobie witaminę A za wpływ jaki ma ona na kondycję naszej skóry. Jest ona składnikiem większości dostępnych kosmetyków do twarzy. Zawdzięcza to swojemu działaniu regeneracyjnemu, które pozwala na szybkie wyzdrowienie podrażnionej skóry oraz niweluje problemy towarzyszące naszej cerze wraz z procesem starzenia się. Wiele preparatów posiada witaminę C, która ma podobne właściwości. Ważne, aby antyzmarszczkowa kuracja kosmetykami do twarzy była stosowana regularnie, ponieważ jedynie w taki sposób zapewni ona oczekiwane przez nas efekty.