niedziela, Maj 27, 2018

Co muszę wiedzieć niszczarkach?

0

Niszczarka jest urządzeniem niezbędnym w praktycznie każdej firmie. Zgodnie z prawami o ochronie danych osobowych, przy pracy z wrażliwymi informacjami konieczne jest zabezpieczenie przed dostaniem się ich w niepowołane ręce. Niszczarki pozwalają na cięcie dokumentów zawierających dane. Co warto wiedzieć o niszczarkach przed zakupem?

Zadanie niszczarki

Niszczarka jest urządzeniem, które pozwala niszczyć dokumenty w taki sposób, aby ich odczytanie było niemożliwe. Narzędzie to jest niezbędne w praktycznie każdej firmie, czy przedsiębiorstwie. Gdyż w praktycznie wszystkich placówkach mamy do czynienia z danymi wrażliwymi – choćby naszych klientów.

Niszczarki są klasyfikowane w pięciu kategoriach. Urządzenia w kategorii pierwszej będą służyć do niszczenia dokumentów ogólnego użytku, natomiast w kategorii piątej będą przeznaczone do cięcia dokumentów ściśle tajnych. Normy te wskazują na to, jak drobno muszą być pocięte dokumenty. Zanim kupimy niszczarkę, warto jest zatem określić stopień poufności informacji, którymi operujemy w naszej firmie i na tej podstawie dobrać odpowiednie do naszych potrzeb urządzenie.

Różne rodzaje niszczarek

Niszczarki oprócz klasyfikacji poufności będą różnić się między sobą również szeregiem innych parametrów. M.in. wydajnością, głośnością działania, czy też pojemnością zbiornika na zniszczone dokumenty. Jeśli nasz firma nie jest duża, a obrót dokumentami poufnymi jest niewielkiej skali, to z powodzeniem wystarczą nam niszczarki o małej pojemności. W przypadku, gdy pracujemy w biurze rachunkowym lub dużej firmie, konieczne będzie zainwestowanie w niszczarkę o większej pojemności. Niszczarki występują w pojemnościach od 5 do nawet ponad 100 litrów. Urządzenia te nie należą do najbardziej cichych. Musimy przygotować się na hałas o natężeniu około 50-60 dB.

Niszczarki biurowe możemy wykorzystać nie tylko do niszczenia dokumentów. Niektóre z nich będą umożliwiały pozbycie się cennych danych zapisanych na dyskietkach, płytach CD, nośnikach danych, czy kartach kredytowych. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie niszczarki są przeznaczone do pozbywania się takich przedmiotów, dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani ich dodatkowymi funkcjonalnościami, powinniśmy zapytać o tego typu urządzenia w sklepie.

Wpływ hormonów na włosy u kobiet

0

Hormony mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Przyczyniają się również do tego, w jakim stanie są włosy. Dlatego jeśli pogarsza się ich kondycja lub zaczynają nadmiernie wypadać, przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne.

Zegarki – funkcjonalność i doskonały wygląd

0

Zegarki nie pełnią już tylko funkcji czasomierza, obecnie stają się elementem stylizacji. Doskonale ją uzupełniają i podkreślają. Warto jednak wybrać odpowiedni model, który idealnie będzie do nas pasował. Przede wszystkim najważniejsze jest noszenie oryginalnych modeli, gdyż w przypadku zegarków nie ma nic gorszego niż tzw repliki, które są po prostu podróbkami.
Warto również pamiętać, że niezależnie czy jesteśmy praworęczni, czy leworęczni zegarek zawsze nosimy na lewej ręce.

Jak dobrać zegarek do stylizacji?

Przede wszystkim do eleganckich sukienek pasują zegarki delikatne i subtelne, które nie przytłaczają. Idealnie tutaj sprawdzi się zegarek z małą tarczą na skórzanym pasku. Kolor zależy od naszych preferencji. Natomiast w przypadku damskiego garnituru najlepszym wyborem będą zegarki złote, albo srebrne na bransolecie. Pasują one również do cygaretek i koszuli. Na co dzień można zaszaleć i nosić zarówno zegarki na bransolecie, pasku, jak i rzemyku. Sprawdzą się one do casualowych stylizacji. Świetnie komponują się w połączeniu z ramoneską i jeansami, jak i bokserką i bagami. Warto jednak pamiętać, by nie wybierać za dużych tarcz, szczególnie w przypadku szczupłych kobiet, gdyż są one po prostu nie wygodne i przytłaczają. Szeroki wybór znajdziemy na stronie https://www.brasty.pl/zegarki.

Najlepszy zegarek dla mężczyzny

Należy oczywiście postawić na jakość. Panowie nie mają tak szerokiego pola do popisu, jak panie. Warto zatem wybierać modele wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są bardzo trwałe. Ich trwałość i niezawodność powinna być potwierdzona kilkuletnią gwarancją. Wybór zegarka zależy też od potrzeb i wymagań. Można zdecydować się na model, który będzie dodatkowo miał funkcję krokomierza. Taki najlepiej sprawdzi się u mężczyzn, którzy preferują aktywny tryb życia. Do smokingu czy garnituru najlepszym wyborem będzie klasyczny zegarek, na skórzanym pasku. Najlepiej w kolorze brązowym, albo czarnym. To elegancja, która nigdy nie wychodzi z mody.

Kanały tematyczne rozrywka dostosowana do zainteresowań

0

Nie zawsze w danym dniu, w standardowych pakietach telewizji kablowej można znaleźć interesujące pozycje. To bardzo kłopotliwa sytuacja, szczególnie gdy na zewnątrz panuje niekorzystna aura i trudno znaleźć sobie inne zajęcie. W takim przypadku warto skorzystać z paczek tematycznych, które pozwalają na uzupełnienie oferty telewizyjnej o kanały zgodne z zainteresowaniami.

Gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć – o „Okularniku Katarzyny Bondy”

0

Katarzyna Bonda jest jedną z moich ulubionych pisarek. Cenię ją za bardzo wiele rzeczy, m.in. za ogromną wrażliwość i umiejętność opowiadania historii w taki sposób, że czytelnik czuje się ich naocznym świadkiem. „Okularnik” to doskonały przykład prozy w najlepszym wydaniu – i tej właśnie książce chciałabym w niniejszym tekście poświęcić nieco uwagi.

Dlaczego sięgnęłam po książkę Katarzyny Bondy „Okularnik”?

Nazwisko Katarzyny Bondy jest doskonale znane wszystkim miłośnikom literatury w naszym kraju. Autorka niejednokrotnie już udowodniła, że talentu pisarskiego jej nie brakuje, a kolejne powieści umacniają jej pozycję na rynku. Sięgając po „Okularnika”, miałam względem tej książki spore oczekiwania. Czy się rozczarowałam? Nie, ale o tym będzie w dalszej części tej recenzji. Przeczytałam kilka powieści Bondy i muszę przyznać, iż jej wiedza, umiejętności oraz styl całkowicie mnie zauroczyły.

Kim jest autorka książki Katarzyna Bonda?

Katarzyna Bonda to jedna z najbardziej obecnie poczytnych polskich autorek powieści o tematyce kryminalnej. Przyszła na świat w 1977 r. w Hajnówce – podlaskie motywy bardzo często pojawiają się w jej twórczości. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwo w PWSFTviT. Przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka. Na rynku literackim zadebiutowała w 2007 r. powieścią zatytułowaną „Sprawa Niny Frank”, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony czytelników, jak i krytyki. Bonda ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. W jej dorobku nie brakuje również dokumentów kryminalnych. Prowadzi własną szkołę pisania oraz portal internetowy.

O fabule książki „Okularnik” słów kilka

„Okularnik” to druga część cyklu „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Załuska jest bardzo utalentowaną profilerką. Miała udział w rozwikłaniu wielu trudnych spraw kryminalnych. Prywatnie boryka się z różnymi problemami i wciąż usiłuje odnaleźć swoje miejsce w świecie. Decyduje się na powrót do policji. Jednakże zanim na dobre wdroży się w rytm tej pracy postanawia odwiedzić Hajnówkę na Podlasiu. Chce raz na zawsze uporządkować pewne kwestie i zamknąć rozdziały, które utrudniają jej ruszenie naprzód, a także spotkać się z Łukaszem Polakiem – jest on ojcem jej dziecka i jednocześnie głównym podejrzanym (nieoficjalnie) w sprawie „Czarny Pająk”. Do spotkania jednakże nie dochodzi, ponieważ Polak opuścił już klinikę psychiatryczną, w której się leczył. Ślad za nim się urywa.

Załuskiej trafia się sprawa do rozwiązania. Ma ona związek z lokalnym biznesmenem Piotrem Bondarukiem, który lada dzień ma wziąć ślub z o wiele młodszą od siebie kobietą. Niczego dziwnego by w tym nie było, gdyby: po pierwsze – trzy poprzednie kochanki Bondaruka nie zaginęły w tajemniczych okolicznościach, a po drugie – nie doszło do porwania panny młodej podczas uroczystości weselnych. Pikanterii wszystkiemu dodaje to, że zaginionych kobiet do tej pory nie udało się odnaleźć. Jak by tego było mało, w okolicznych lasach co i rusz ktoś trafia na ludzkie szczątki. Niewyjaśnione sprawy mają jednakże wspólny mianownik – jest nim mercedes okularnik. Śledztwo ujawnia wiele nieznanych dotąd informacji i faktów sięgających jeszcze czasów II wojny światowej. Po raz kolejny można się zatem przekonać, że małe miasteczka są spokojne jedynie z pozoru – ich mieszkańcy skrywają szereg mrocznych sekretów, które odciskają piętno na teraźniejszości.

Moja opinia na temat książki „Okularnik” Katarzyny Bondy

„Okularnik” to niemalże 900 stron lektury. Taka ilość może niektórych przerazić, ale przyznajcie sami – to imponuje, gdyż zagospodarowanie sporej objętości interesującą treścią stanowi nie lada wyzwanie. Przyznam szczerze, że w mojej opinii książce nie zaszkodziłoby skrócenie jej o jakieś 200 stron – tyle mniej więcej trzeba czekać, by akcja nabrała tempa. Ale też nie uważam tego za duży mankament – w żaden sposób nie umniejsza on wartości powieści, której konstrukcja zasługuje na najwyższe noty. Szanuję Katarzynę Bondę za to, że nie boi się poruszać trudnych, wzbudzających mnóstwo emocji i kontrowersji tematów – a do takich z pewnością należy historia Żołnierzy Wyklętych, do której autorka nawiązuje w „Okularniku”.

Na uwagę zasługuje ponadto wielowątkowość powieści oraz różnorodność przewijających się przez nią postaci. To sprawia, że książka nabiera barw i ma niczego wspólnego z nudną, bezkształtną papką, której niestety pełno dziś w księgarniach. Bonda opisała świat, który zna i stara się przybliżyć go czytelnikom najlepiej, jak tylko potrafi. Ważną rolę w „Okularniku” – ale też i w innych jej powieściach – odgrywa tło społeczno-obyczajowe. Książki obyczajowe to mocna strona tej autorki książek.

Czy warto kupić książkę „Okularnik”?

„Okularnik” nie jest książką kryminalną w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. Dla mnie to nade wszystko opowieść o ludziach – ich słabościach, marzeniach, pragnieniach. Jej zakończenie zaskakuje – spodziewałam się czegoś innego, ale to dobrze świadczy o autorce i dowodzi tego, że świetnie potrafi ona zwodzić za nos czytelnika. „Okularnik” skłania do wielu refleksji dotyczących m.in. kwestii narodowościowych, które we współczesnym świecie nabierają coraz większego znaczenia.

Poznaj różnorodność Stanów Zjednoczonych

0

Stany Zjednoczone Ameryki to kraj bogaty w wiele atrakcji. Na wycieczkę można wybrać się w parze, ze znajomymi, jak i całą rodziną. Pozna się zarówno wschodnie, jak i zachodnie wybrzeże, a także Alaskę.

Atrakcje turystyczne USA – wspaniałe kaniony i parki narodowe

Na początku warto poznać najciekawsze atrakcje przyrodnicze. Można wybrać się w góry Sierra Nevada, które mają piękne, zapierające dech w piersiach kaniony. Doskonałym wyborem jest także dolina Yosemite, gdzie można wjechać na punty widokowe. Jest to część Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się najstarsze drzewo na świecie.

Atrakcje turystyczne USA – największy wodospad świata

Wodospad Niagara jest kolejnym punktem, który trzeba zobaczyć. Położony jest na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dla amatorów zielonych krajobrazów świetnym wyborem będzie dolina Schenandoach. Znajdują się tam góry oraz aż 800 km szlaków turystycznych. Nie można również ominąć gejzerów Yellowstone, gdzie można zobaczyć także wulkany ze stożkiem.

Atrakcje turystyczne USA – nocne życie w Las Vegas

Las Vegas to miasto, które nigdy nie śpi. Znajduje się tam szeroki wybór kasyn oraz liczne kluby i muzea. Na każdym kroku można spotkać sobowtóra Elvisa Presleya. Można się tam wybrać na prawdziwą rewię. Jedynym minusem tej atrakcji może być bardzo wysoka cena.

Stany Zjednoczone Ameryki – atrakcje dla całej rodziny

Do Stanów Zjednoczonych można wybrać się również całą rodziną. Znajduje się tam największy Disneyland na świecie, który oferuje liczne atrakcje. Można również wybrać się na wycieczkę do Hollywood, gdzie istnieje możliwość zwiedzenia największych planów filmowych, a także zobaczenia miejsca, gdzie odbywa się Gala Oscarowa.

Atrakcje turystyczne USA – Nowy Jork i Statua Wolności

Warto także zwiedzić Statuę Wolności i wejść na jej szczyt. Można tam również kupić pamiątki. Nowy Jork oferuje także zobaczenie Empire State Buiding, czy nowego budynku World Trade Center, a także pomnika pamięci ofiar ataku z 11 września 2001 roku.

Włos w stanie upadku: co mu pomoże? Mezoterapia włosów vs. olejowanie

0

To dzieje się coraz częściej: wypadanie włosów, przerzedzenie fryzury i utrata objętości oraz gęstości. Statystyki są nieubłagane: problemy z włosami miewa co piąta kobieta i co trzeci mężczyzna. Czynników osłabiających włosy jest wiele, niektórych niestety nie da się wyeliminować. Wiele osób zastanawia się wówczas nad zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Czy mezoterapia włosów to dobre rozwiązanie? Czym ją zastąpić?

Czym jest mezoterapia włosów i skóry głowy?

Mezoterapia to zabieg hamujący wypadanie włosów i powstrzymujący postępujące łysienie u pacjenta. Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skalpu substancjami, które pobudzają wzrost włosów. Ma ona również hamować ich wypadanie.

Zabieg nie jest bolesny, choć wiele osób odczuwa dyskomfort i strach przed igłami. Można wówczas zdecydować się na mezoterapię bezigłową skóry głowy – jest ona łagodniejsza dla pacjenta, ale jednocześnie – nieco mniej skuteczna. Mezoterapia zbiera dobre opinie, ale ma jednocześnie wiele przeciwwskazań, do których oprócz ciąży i karmienia piersią należą:

– dni podczas menstruacji,
– choroby nowotworowe,
– alergia,
– cukrzyca,
– zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
– stany zapalne i wszelkie infekcje skóry.

Co zamiast mezoterapii włosów?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na kondycję i poprawę stanu włosów mogą mieć wpływ naturalne olejki oraz zbieg olejowania włosów. Z pewnością wymaga on więcej cierpliwości i częściej trzeba go powtarzać, ale jest on jednocześnie bezpieczny i w pełni naturalny (olejowanie włosów mogą robić nawet kobiety w ciąży). Kurację można wykonać w wolnym czasie i w zaciszu własnego domu – dla wielu osób jest to nieporównywalny komfort.

Jak działa i czym jest olejowanie włosów?

To zabieg od stuleci popularny w Indiach oraz innych tropikalnych rejonach świata. Wcieranie olejków w skórę głowy i włosy wpływa na cebulki i poprawia krążenie w skórze głowy. Szereg witamin i minerałów oraz dobre kwasy tłuszczowe dostarczane są do wnętrza włosów i bezpośrednio do ich cebulek. Systematycznie wykonywane olejowanie włosów naprawia ich strukturę, intensyfikuje wygląd i blask, hamuje wypadanie i pobudza cebulki do wzrostu.

Profesjonalne maski do włosów

0
włosy

maski do włosówKtóra z kobiet nie marzy o mocnych, bujnych i gęstych włosach, których kolor będzie przyćmiewać swoim blaskiem potencjalne rywalki spotkane na ulicy? Wystarczy spojrzeć na półki sklepowe, które uginają się pod ciężarem specjalistycznych produktów do ich pielęgnacji. Wśród nich możemy znaleźć profesjonalne maski do włosów.

Dlaczego warto stosować profesjonalne maski do włosów i czy ich używanie naprawdę przynosi widoczne i zadowalające efekty?

Pielęgnacja naszych włosów jest bardzo ważnym procesem, którego konsekwencje możemy odczuć na własnej skórze wraz z biegiem lat. Problem siwienia i łysienia dotyka coraz to większej ilości osób w podeszłym wieku i stanowi poważny problem dla ich samooceny i poczucia własnej wartości. Warto zaznaczyć, że stosowana przez większość z nas kuracja szamponem, często nie jest wystarczająca dla naszych włosów. Każdy z nas powinien wzbogacić swoją codzienną higienę o jeszcze jeden element: stosowanie profesjonalnych masek do włosów. Specyfiki te, poza wpływem na rozpiętość, gęstość, czy kolor włosów, wykazują również działanie zdrowotnie i wpływają na ogólną kondycję naszych włosów. Dzięki użyciu profesjonalnej maski do włosów, poza świetnym wyglądem, zapewniamy również swoim włosom długowieczność i odporność na wszelkiego rodzaju urazy. Profesjonalne maski do włosów okazują się świetnym i przynoszącym widoczne efekty w szybkim tempie produktem, który może być stosowany przy zniszczeniach włosów, na przykład na skutek spalenia podczas robienia tzw. „trwałej’. Produkty te stanowią również skuteczne panaceum na takie bolączki jak łupież, rozdwojone końcówki lub problem z rozczesywaniem naszych włosów, na które narzeka coraz to więcej osób.

 

Jak dobrać idealną, profesjonalną maskę do włosów dla siebie oraz jak skutecznie ją stosować?

Zasadniczo, występujące na rynku profesjonalne maski do włosów możemy podzielić na dwa rodzaje: maski do spłukiwania oraz mgiełki. Kuracja produktami wymagającymi spłukania zajmuje więcej czasu. Mimo to, nie obciążają one w znaczny sposób naszych włosów i są rekomendowane osobom, które narzekają na ich ogólną kondycję. Mgiełki stosować możemy wszędzie i są one idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, którym nadmiar codziennych obowiązków nie pozwala na znalezienie odpowiedniej ilości czasu, którą można przeznaczyć na proces pielęgnacji naszych włosów. Sprawdzą się one również podczas dalekiej i długiej podróży. Przy wyborze odpowiedniej profesjonalnej maski do włosów, powinniśmy kierować się tymi samymi kryteriami co przy wyborze szamponu. Jeśli chcemy, aby kuracja przynosiła zauważalne i zadowalające efekty, musimy stosować ją regularnie.

Szampon głęboko oczyszczający

0
maski do włosów

Wiele osób w dzisiejszych czasach, narzeka na problem z obciążonymi i szybko przetłuszczającymi się włosami. Nic dziwnego – przypadłość ta wpływa w znaczący sposób na estetykę naszego wyglądu i może być powodem znaczącego obniżenia naszej samooceny. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty, mające być rozwiązaniem tychże bolączek. Przy ich wyborze trzeba zachować rozwagę, ponieważ wiele z nich nie jest w żaden sposób skuteczna. Panaceum na problem obciążonych i podatnych na przetłuszczanie się włosów, może być szampon głęboko oczyszczający.

 

Czym jest szampon głęboko oczyszczający?

 

Rynek jest pełen produktów służących do pielęgnacji włosów. Prym na półkach sklepowych wiodą różnego rodzaju szampony. Mało które z nich, w sposób skuteczny, radzą sobie z dokładnym oczyszczaniem naszych włosów. Jeżeli zależy nam na przynoszącej skutki i nieobciążającej naszych włosów higienie, powinniśmy zainwestować w szampon głęboko oczyszczający. Produkt ten wpływa na utrzymanie naszej fryzury w dobrej kondycji. Dzięki otwarciu łuski włosa, szampon przenika w jego głąb i zapewnia dokładne oczyszczenie. Składniki odżywcze zawarte w szamponie głęboko oczyszczającym, wykazują znaczny wpływ na higienę oraz zdrowie naszej skóry na głowie.

Jak w prawidłowy sposób stosować szampon głęboko oczyszczający?

szampon głeboko oczyszczającyTylko dzięki stosowaniu szamponu głęboko oczyszczającego, mamy szansę na całkowite usunięcie zanieczyszczeń z naszych włosów i skóry na głowie. Duża część produktów zawiera w swoim składzie wiele wartościowych i mających wpływ na nasze zdrowie wartości odżywczych, takich jak rumianek, szałwia i skrzyp polny. Substancje te wpływają na ogólną kondycję naszych włosów i sprawiają, że mimo dokładnego oczyszczenia, nasze włosy nie stają się obciążone. Stanowią one również skuteczny sposób na rozprawienie się z tendencjami do przetłuszczania. Szampon głęboko oczyszczający powinien stanowić jedynie uzupełnienie naszej codziennej higieny włosów opartej o zwykły szampon. Produkt ten powinien być stosowany nie częściej niż dwa razy w miesiącu. Kuracja szamponem głęboko oczyszczającym zalecana jest przed wszelkimi zabiegami farbowania włosów lub nakładania na nich masek. Zapewni ona włosom odpowiednią odporność, przez co będą one mniej podatne na negatywne skutki tych zabiegów. Szampony głęboko oczyszczające są produktami często stosowanymi w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Spowodowane to jest faktem, że dzięki ich stosowaniu włosy staja się o wiele łatwiejsze do ujarzmienia, co w sposób pozytywny wpływa na jakość pracy fryzjera i pozwala na osiągnięcie oczekiwanych przez klienta efektów.

Fryzury męskie wygolone boki

0

W ostatnim czasie w naszym kraju powstaje coraz więcej specjalistycznych, męskich salonów fryzjerskich. Modne fryzury przestały być wyłącznie domeną kobiet i coraz więcej mężczyzn podąża za panującymi wokół trendami.  Nic dziwnego – coraz więcej stylistów oraz wizażystów zwraca uwagę na fryzury męskie. Wygolone boki u mężczyzn, stały się w tym roku trendem i niepodzielnie królują na ulicach polskich miast.

 

fryzury męskieWystarczy wziąć do ręki pierwszy lepszy katalog, aby zrozumieć fenomen i popularność tego rodzaju fryzur męskich. Wygolone boki stanowią podstawę zarówno przy fryzurach opartych na krótkim przystrzyżeniu włosów na środku, jak i przy posiadaniu przez mężczyznę lekko dłuższych włosów. Fryzury tego typu idealnie pasują do różnych konturów twarzy i w świetny sposób komponują się z zarostem – zarówno tym bujnym i długim, jak i z jednodniową, ledwo zauważalną szczeciną. Nie zdajemy sobie sprawy, jaki wpływ na nasze życie wywierają dobrze dobrane fryzury męskie. Wygolone boki nie tylko podkreślają naszą aparycję, przez co stajemy się obiektem westchnień dla kobiet. Fryzury tego typu doceniane również są przez pracodawców, ponieważ zapewniają naszemu wyglądowi konieczną w pewnych zawodach estetykę. Fryzura taka wydaje się być schludna, przez co wywiera znaczny wpływ na relacje interpersonalne, wzbudzając u naszego adwersarza poczucie zaufania do naszej osoby. W ogromie przeróżnych fryzur męskich, wygolone boki są idealnym rozwiązaniem dla osoby mającej ciągły, bezpośredni kontakt z klientem.

 

Jaki wariant fryzury z wygolonymi bokami wybrać dla siebie?

Istnieje coraz więcej salonów fryzjerskich, zajmujących się tylko i wyłącznie męskimi fryzurami. Wygolonymi bokami będą cieszyć się zarówno mężczyźni stawiający na odważny wizerunek, jak i ci, dla których ważniejsza jest ogólna wygoda i komfort. Wynika to z ogromu wariantów fryzur z tak ustylizowanymi bokami. Dla mężczyzn odważniejszych, którzy chcą wyróżniać się w tłumie, polecane są fryzury oparte o długie i bujne włosy na środku głowy. Pozwalają one na swobodne ich stylizowanie i dają wiele możliwości. Dla osób stawiających na pierwszym miejscu komfort i brak konieczności codziennej, porannej stylizacji, poleca się oparcie fryzury o krótko przystrzyżone włosy na środku głowy. Fryzura taka wygląda bardzo estetycznie a przy tym nie wymaga od nas dodatkowej pracy i od razu po wstaniu z łóżka nasze włosy wyglądają wręcz idealnie. Wygolonym bokom najczęściej towarzyszy również wygolony tył głowy, co nadaje naszej głowie odpowiedni kontur i podkreśla w znaczący sposób naszą fryzurę.