Biała herbata, czyli wszystko co powinieneś o nie wiedzieć!

0
Biała herbata, czyli wszystko co powinieneś o nie wiedzieć!

Biała herbata to pozyskiwane na wiosnę pąki i liście krzewu herbacianego, poddawane jedynie suszeniu, dzięki czemu zachowuje większość swoich walorów. Uznawana jest od stuleci za produkt bardzo luksusowy, niegdyś podawany głównie na dworze carskim. Skąd pochodzi? Jak ją spożywać? Jakie ma właściwości? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Pochodzenie białej herbaty

Jak większość herbat, i ta odmiana pochodzi z Chin, a mianowicie z terenów dzisiejszej prowincji Fujian. Do dziś produkuje się tam najbardziej cenione gatunki białej herbaty. Na herbatę tą możemy natknąć się także w takich prowincjach jak Yunnan, Guangxi, Hunan. Obecnie można ją znaleźć poza granicami jej ojczystego kraju, mianowicie w Malawi, Nepalu, Indiach, na Sri Lance i w Kenii. Natomiast najlepsze i najbardziej pożądane gatunki tej herbaty produkowane są w Japonii oraz Tajlandii.

Tak jak w przypadku wszystkich innych herbat i biała ma swoje różne odmiany. Wyróżnia się cztery jej główne stopnie jakościowe, zależne od standardach zachowanych przy sortowaniu i zbieraniu: Yin Zhen („Srebrne Igły), Bai Mu Dan („Biała Piwonia”), Gong Mei, Shou Mei. Istnieją także gatunki Yue Guang Bai, Ya Bao oraz odmiany nepalskie i indyjskie.

Jak przygotować białą herbatę?

Niezwykle delikatna biała herbata, jest jednocześnie bardzo wytrzymała. W Chinach parzy się ją niemal w temperaturach wrzenia. Bardzo ważną jest informacja, iż białą herbatę można nie tylko parzyć, ale nawet gotować. Jest to znany sposób przygotowywania białych herbat leżakujących. Wystarczy na 100 ml wody wsypać 1 gram herbaty i gotować na niewielkim ogniu.

Parzyć herbatę możemy również w większej ilości wody. W takim przypadku powinniśmy dodać 5 gramów liści na 250 ml wody w temperaturze bliskiej wrzenia i parzymy przez 1-2 minuty w przypadku pierwszego parzenia. Jeśli parzymy drugi raz te same liście, czas wydłużamy do 2-3 minut, w przypadku trzeciego parzenia, czas procesu to już 5-6 minut.

Istnieje też specjalna metoda parzenia białej herbaty, zwana stylem gongfu cha. Tutaj dodajemy 5-7 gramów liści na 100 ml wody w temperaturze zbliżonej wrzeniu i przy pierwszym oraz drugim parzeniu zanurzamy je na około 20 sekund. Przy trzecim na około 30 sekund oraz wydłużamy ten czas na każde kolejne parzenie.

Właściwości białej herbaty

Biała herbata, z powodu małego jej przetworzenia, zachowała wiele swoich walorów. Jednym z najważniejszych jest wysoka zawartość aminokwasów i przeciwutleniaczy, które odpowiedzialne są za neutralizację działania wolnych rodników, wpływających na starzenie się skóry.

Ta odmiana herbaty zawiera w sobie znikome ilości kofeiny, będąc jednocześnie bogatym źródłem np. fluoru.

Biała herbata wpływa pozytywnie na zachowanie koncentracji oraz jakże ważną pracę mózgu. Pomaga nawodnić organizm, ma działania antybakteryjne i antywirusowe oraz wspiera ochronę przez działaniami promieni ultrafioletowych.

Biała herbata nie jest lekarstwem, jednak uważa się, że wpływa pozytywnie na układ krążenia, pomaga przy zbyt wysokim cholesterolu oraz cukru, a nawet osteoporozie i chorobie Alzheimera.

Biała herbata przy odchudzaniu

Możemy znaleźć doniesienia, że biała herbata hamuje tworzenie się nowych komórek tłuszczowych, a katechiny w niej zawarte pozytywnie wpływają na przyspieszenie metabolizmu. Jednakże należy pamiętać, iż samo jej picie nie sprawi, że osiągniemy wymarzoną sylwetkę. Warto jednak na stałe wprowadzić ją do naszej diety.

Na koniec!

Biała herbata, jeszcze nie tak popularna w krajach Europy, ma wiele czynników pozytywnie wpływający na organizm człowieka. Jej delikatny, lekko słodki smak sprawia, że niewątpliwie tą popularność zyska.

Spróbuj uczynić rytuał z picia tego niezwykłego naparu. Gorący, pyszny napój, miękki fotel i nastrojowa muzyka dostarczy Ci odprężenia i zredukuje stres. Chwile relaksu przy jednoczesnym spożywaniu zdrowego, niosącego za sobą same pozytywne skutki napoju to idealne rozwiązanie po pełnym trosk dniu. Możesz również wypróbować takie rozwiązanie rano, po śniadaniu aby się do ciężkiego dnia przygotować!

Regulacja okien

0
Regulacja okien

Okna oraz drzwi balkonowe mają zapewnić domowi przede wszystkim ochronę przed wiatrem oraz deszczem. Bardzo istotna jest więc jakość okien, które montujemy w swoich domach. Rzadko kiedy użytkownicy zdają sobie z tego sprawę, że okna od czasu do czasu warto wyregulować. Kiedy to zrobić? Czy można to wykonać samodzielnie? Jaki jest rezultat regulacji okien?

Kiedy warto regulować okna?

W zasadzie dla większości z nas dbanie o okna polega jedynie na umyciu ich szyb oraz ram dla lepszej przejrzystości. Jednak ościeżnice nowoczesnych okien i drzwi balkonowych wyposażone są w bardzo zaawansowane systemy rozwórek, punktów ryglowania, zawiasów, zatrzasków i innych elementów. Służą one maksymalnemu doszczelnieniu, przy jednoczesnym zapewnieniu właściwej cyrkulacji powietrza. Regulacja okien jest niezbędna wówczas, gdy zaczyna się obserwować coraz większe nieszczelności okna i przepuszczalność dla wilgoci. W takiej sytuacji może się wydawać, że ogrzewanie domu jest nieefektywne, bo pomimo dobrego grzania wciąż jest w domu chłodno. Zazwyczaj po paru latach użytkowania i częstego zamykania i otwierania niektóre okna w domu rozregulowują się i wymagają doszczelnienia.

Jak wyregulować okno?

Po pełnym otwarciu okna można zaobserwować, że posiada ono wiele systemów ze specjalnymi otworami na właściwego rozmiaru klucz do dokręcania. Każdy producent okna może mieć te systemy zlokalizowane w nieco innych miejscach. Dlatego też biorąc się za regulację, należy wziąć do ręki instrukcję producenta okien i wzorować się na niej, odnajdując poszczególne miejsca i sprawdzając, jak je wyregulować. Sama zasada regulacji okien wydaje się być bardzo prosta – wystarczy tylko dokręcić odpowiednio śruby. Jednak robiąc to zbyt mocno lub zbyt słabo, można tylko zafundować sobie dodatkowy kłopot. Należy pamiętać o tym, że zbyt mocne dokręcenie okien może spowodować zbyt dużą szczelność i brak przepuszczalności dla powietrza. Rezultatem tego może być gromadzenie się wilgoci wewnątrz budynku i doprowadzenie do zagrzybienia ścian.

Czy można to zrobić samodzielnie?

Zanim zabierzemy się do regulacji okien, najlepiej będzie sprawdzić, co na ten temat mówi producent okuć okiennych. Być może okna objęte są jeszcze gwarancją, więc można będzie zwrócić się do serwisu. Przyśle on fachowców, którzy doskonale znają się na kwestii regulacji i będą w stanie zrobić to szybko, sprawnie i tak jak należy. Lepiej nie zabierać się do regulacji okien samodzielnie. Z reguły nie jest to coś, co robimy zbyt często, a więc raczej nie znamy się na tym, jak je regulować. Jeśli zrobimy to nieodpowiednio, możemy narazić się na zepsucie okien.

Problemy z oknami

Jakie jeszcze problemy mogą wystąpić z oknami? W miejscach, gdzie bardzo często dokonuje się otwierania i zamykania okien, może dojść do rozregulowania elementów konstrukcyjnych ościeżnicy. Mogą one ocierać o siebie, wydawać nieprzyjemne dźwięki, skrzypieć. Mogą wystąpić trudności z dotychczas gładkim zamykaniem i otwieraniem okna. Może wystąpić kłopot ze sterowaniem klamką. Jest to zwykle przekroczenie dopuszczalnej wartości sił operacyjnych, czyli zużycie się elementów konstrukcyjnych okna. Nie musi to jednak oznaczać konieczności wymiany całego okna. Wystarczy, że wezwie się fachowców, którzy wyregulują okna i naprawią ocierające o siebie elementy. Mając do czynienia z oknami PCV, które nie funkcjonują już prawidłowo, nie zmuszajmy się do korzystania z takich wadliwych ościeżnic. Pamiętajmy, że sprawne okno to takie, które łatwo się zamyka, nie wydaje przykrych dźwięków i nie stwarza trudności przy zamykaniu i otwieraniu. Należy dążyć do tego, aby okna pozostały właśnie takie, i w tym celu stosuje się regulację elementów konstrukcyjnych. Skoro serwisujemy swoje auta, gdy coś zaczyna w nich trzeć, to dlaczego nie mielibyśmy zrobić tego samego ze swoimi oknami? W końcu to one są gwarantem utrzymania właściwego klimatu w naszym domu. Warto okresowo sprawdzać nie tylko szczelność okien, ale także sposób ich funkcjonowania, by móc korzystać z nich bezproblemowo.

Na przyszłość

0
Na przyszłość

Ważny dzień dla dwojga ludzi, ważny dzień dla rodziny i najbliższych. Zapewne nie ma w życiu kobiety i mężczyzny, którzy darzą się uczuciem ważniejszej daty niż data ich własnego ślubu.
Przygotowania do tej uroczystości rozpoczynają się w większości przypadków już parę godzin od oświadczyn. Tak wiele trzeba zaplanować:
– lista gości,
– sala,
– sukienka,
– zespół,
– menu,
– miejsce ceremonii, kościół.
Przy całym ogromnym zamieszaniu towarzyszącym przygotowaniom do uroczystości ślubu i wesela. Warto choć przez chwilę zastanowić się nad sakralną częścią tej uroczystości. Nie ograniczając się jedynie do wyboru miejsca, kościoła, w którym odbędzie się uroczystość zaślubin, ale również warto pochylić się na oprawą i zawartością zawarcia sakramentu małżeństwa.
Oczywiście młodzi narzeczeni i ich rodziny nie maja wpływu na przebieg mszy świętej w trakcie, której zawarty będzie związek małżeński, jednak już na poszczególne elementy ceremonii jak najbardziej.
I tak jak, tradycją jest ubieranie świątyń na uroczystość zaślubin czy dobór oprawy muzycznej w poszczególnych momentach ceremonii, tak ważnym staje się dobór czytania na ślub.
Warto zadbać o ten element, aby stanowił odpowiedniej mocy przesłanie zarówno dla młodych jak i zaproszonych gości.
Pismo Święte przepełniona jest czytaniami, z których można użyć, aby uświetnić uroczystość zaślubin. Czerpać należy nie tylko ze znanych wszystkim fragmentów listów np. św. Jana czy hymnów
Warto rozważyć również: Księgi Starego Testamentu, począwszy do Pierwszej Księgi Genesis, gdzie mamy wspaniały obraz wspólnoty jaką stanowią pierwsi ludzie Adam i Ewa. Jaką stanowią jedność i wspólne uzupełnienie.
Należy również zwrócić uwagę na historie ze Starego Testamentu takie jak np. historia Abrahama i Sary ich długo letniej miłości opartej na zaufaniu i nadziei na posiadania potomstwa.
Szukając odpowiedniego dla swojej uroczystości fragmentu warto zatrzymać się na Psalmach. Stanowią one nieprzebrane źródło, z którego można czerpać, również Pieśni nad Pieśniami będą stanowiły odpowiednią oprawę.
Nowy Testament również pełen jest inspiracji i z niego z łatwością wybierzemy odpowiednie czytanie na nasz ślub. Warto jednak pamiętać, że równie istotnie jest słowo, które zostanie wygłoszone po odczytaniu wybranych czy zasugerowanych przez nas fragmentów Pisma Świętego.
Dlatego watro przeprowadzić rozmowę z osobą, która będzie wykaszała słowo, kazanie na uroczystości ślubu. Warto, żeby poznała przyszłych małżonków ich historię, osobowość plany. Pozwoli to na stworzenie odpowiednie atmosfery podczas ceremonii. Ale także na wyciągnięcie z wybranych fragmentów czytań przesłania na przyszłość dla młodej pary.
Poświęcenie temu zagadnieniu większej chwili w przygotowaniach do tej uroczystości na pewno nie zaszkodzi, a z pewnością przyniesie satysfakcje zarówno przy poszukiwaniach i wyborze odpowiedniego fragmentu jak również przy jego wysłuchaniu. Warto się w to zaangażować, aby się zapomnieć co nami kierowało, kiedy decydowaliśmy się na ślub.

zespolnapiecia.pl

Dlaczego warto schudnąć?

0
Dlaczego warto schudnąć?

Zbędne kilogramy nigdy nie wyglądają dobrze. To właśnie one sprawiają, że nie możemy poczuć się swobodnie w swojej skórze. Jest to problem wielu osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Kłopotem jest także zła dieta. Brak regularnych posiłków może sprawić, że nasz organizm będzie magazynować tłuszcz, a nie spalać go. Jest to zupełnie normalne – w ten sposób przygotowuje się do niedoboru składników odżywczych. Oznacza to, że jedząc jeden posiłek dziennie wcale nie schudniemy. Istotne jest, aby dieta była wartościowa oraz zróżnicowana. Pamiętajmy, że głodząc się możemy doprowadzić do licznych kłopotów zdrowotnych. Bardzo często nie mamy siły, nie możemy się skoncentrować, włosy wypadają nam garściami, skóra jest blada i przesuszona, paznokcie kruszą się itd. Ponadto może pojawić się efekt jojo. Osoby głodzące się zwykle powracają do starych nawyków żywieniowych. W momencie, gdy uda im się zrzucić zbędne kilogramy pragną one nagrody. Schudłeś 10 kg? W końcu możesz pozwolić sobie na tłusty stek, czy też tort czekoladowy. Nie musisz już jeździć na rowerze, czy też gimnastykować się. Twoja sylwetka jest już akceptowalna, a więc nie trzeba się starać. Niestety takie myślenie sprawia, że kilogramy powracają z podwójną mocą.

Odchudzanie będzie skuteczne, jeśli już na starcie stworzymy racjonalną dietę. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, to powinniśmy skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego dietetyka. Metamorfoza odchudzanie wymaga czasu, jednak efekty z pewnością będą rewelacyjne. W przypadku, gdy brakuje nam motywacji powinniśmy poszukać w sieci zdjęć porównawczych. Patrzenie na osoby, które miały problem podobny do nas z pewnością da nam nadzieję na sukces. Warto poszukać inspiracji – być może będzie to wysportowane ciało sportowca. W momencie, gdy będziemy mieli ochotę sięgnąć po niezdrową przekąskę wystarczy jedynie popatrzeć na zgromadzone zdjęcia. Być może następnego lata będziemy mogli eksponować ciało na plaży. Warto również wspomnieć, że nadwaga jest źródłem kompleksów. To właśnie przez nią wiele osób obawia się poznawać nowe osoby. Często zbędne kilogramy uniemożliwiają stworzenie relacji międzyludzkich. Właśnie dlatego problem należy rozwiązać.

Właściwa dieta to nie wszystko. Istotne jest to, aby wprowadzić aktywność fizyczną. To właśnie ona wspomaga modelowanie ciała. Metamorfoza odchudzenie będzie skuteczniejsze, jeśli będziemy ruszać się więcej. Nie musi być to ciężki trening na siłowni. Warto robić to, co będzie sprawiać nam prawdziwą przyjemność. Mowa tutaj o pływaniu, bieganiu, gimnastyce przed telewizorem, czy nawet spacerach z psem. Istotne jest to, aby przestać przesiadywać przed telewizorem, czy też komputerem. Musimy pobudzić nasz organizm do spalania tkanki tłuszczowej. Warto wspomnieć, że osoby otyłe często mają problem z powolnym metabolizmem. Jeśli układ trawienny nie działa poprawnie, to nigdy nie uda nam się schudnąć. Być może warto sięgnąć po suplementy, które aktywizują procesy trawienne. Oczywiście mowa tutaj o naturalnych produktach, które posiadają ziołowy skład.

abczdrowia.com.pl

Kapsaicyna na odchudzanie

0
Kapsaicyna na odchudzanie

Wielu z nas bardzo chce osiągnąć wymarzoną sylwetkę, albo po prostu zrzucić kilka kilogramów, by bardziej się sobie podobać w lustrze. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Jeśli chcemy schudnąć powinniśmy zwrócić uwagę na naszą dietę jak i na aktywność fizyczną. Warto wypracować sobie odpowiednie nawyki żywieniowe i włączyć więcej ruchu do codziennego życia. Dieta powinna być zdrowa i zrównoważona. Warto ograniczyć w niej ilość węglowodanów i włączyć więcej warzyw i owoców, które są dla nas bardzo zdrowe. Oczywiście ważna jest też ilość kalorii jaką spożywamy na dobę. Warto robić notatki i limitu kalorii się trzymać, jeśli chcemy schudnąć. Jeśli sama dieta nie jest dla nas wystarczająca możemy sięgnąć po suplementy, które pomogą nam w walce ze zrzucaniem zbędnych kilogramów. W aptece z pewnością znajdziemy ich spory wybór. Większość z nich będzie zawierało kofeinę, a także kapsaicynę. Zadaniem kofeiny w takich suplementach będzie przyspieszenie naszego tętna. Mamy dzięki niej więcej energii, którą możemy wykorzystać na efektywniejszą aktywność fizyczną, a także przyspiesza nasz metabolizm. Po kapsaicynie robi nam się cieplutko, ona również przyspiesza dzięki temu nasz metabolizm. Poza tym ma bardzo wiele innych korzyści dla naszego zdrowia. Jeśli nie chcemy korzystać z gotowych aptecznych suplementów możemy sięgnąć po sam ekstrakt z papryczek chilli, albo same papryczki. To właśnie kapsaicyna odpowiada za ich ostry smaczek. Kapsaicyna na odchudzanie będzie bardzo dobrym wyborem. Nie schudniemy kilku kilogramów włączając jedynie ją do naszej obecnej diety. Kluczowa jest dieta. Jednak ostre potrawy z wykorzystaniem pikantnych papryczek z pewnością nam ułatwią walkę o wymarzoną figurę. Problem wolnego metabolizmu dotyczy wielu osób, które chcą schudnąć, jednak nie widzą efektów stosowanej diety i innych swoich działań. Ich trawienie jest po prostu rozleniwione. Papryczki chilli i zawarta w nich kapsaicyna mogą pomóc takim osobom. Ich trawienie dzięki niej się przyspieszy. Poza swoimi właściwościami wpływającymi na odchudzanie kapsaicyna ma również wpływ na nasze zdrowie na innych płaszczyznach. Podczas przeziębienia możemy się dzięki niej szybciej pozbyć się kataru, lub chociaż poczuć chwilową ulgę. Zjedzeni ostrej, ciepłej potrawy z pewnością udrożni nam nos i będziemy mogli normalnie oddychać. Dzięki jej rozgrzewającym właściwością szybciej możemy zacząć cieszyć się zdrowiem. Okazuje się, że kapsaicyna może być nawet lekiem na raka. Jest w stanie stymulować komórki rakowe do apoptozy (śmierci komórki). Nawet jeśli już osiągniemy wymarzony cel i będziemy zadowoleni z naszej sylwetki nie powinniśmy rezygnować z ostrych papryczek. Najlepiej nigdy o nich nie zapominajmy. Mają w końcu bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia. Z ich zastosowaniem możemy stworzyć bardzo wiele smacznych potraw. Papryczki mogą okazać się ciekawym dodatkiem nawet do klasycznego rosołu. Warto taki spożywać szczególnie podczas choroby. Ostre papryczki to nie tylko kuchnia azjatycka i meksykańska, możemy z ich pomocą urozmaicić bardzo wiele potraw z rodzimej kuchni, a nasze zdrowie na tym zyska.

muscular.pl

Sporty odchudzające

0
Sporty odchudzające

Decydując się na rozpoczęcie aktywności fizycznej musimy dokładnie przemyśleć, jaki sport jest dla nas najbardziej odpowiedni. Na pewno musimy wziąć pod uwagę nasze preferencje oraz to, ile mamy czasu w ciągu tygodnia na ćwiczenia. Powinniśmy też przewidzieć, ile jesteśmy w stanie wydawać każdego miesiąca na nasz sport, są dyscypliny, które wymagają sporego budżetu, wiążą się z wyjazdami oraz ze sporymi wydatkami bieżącymi. Do najdroższych sportów zalicza się golf, łowiectwo oraz sporty wodne. Nie ma co liczyć, że uprawiając takie dyscypliny schudniemy i poprawimy wydolność naszego organizmu. Na pewno powinniśmy spróbować paru dyscyplin i po takich testach wybrać coś dla siebie. Osoby, które pragną zrzucić wagę wybierają raczej treningi wytrzymałościowe, najpopularniejszy jest jogging. Nie potrzebujemy do tego żadnego sprzętu specjalistycznego, jedynie musimy zaopatrzyć się odpowiednie buty do biegania. Brak właściwego obuwia sprawi, że będziemy cierpieć po długich dystansach, będą boleć nas kolana oraz kostki, niestety, ale buty wpływają na technikę biegu. Kiedy więc zdecydujemy się, że naszym ulubionym sportem będzie długodystansowe bieganie – nie oszczędzajmy na butach, dobre buty będą służyły nam parę sezonów. Możemy spokojnie biegać w nich codziennie, nawet jeśli producent tego nie zaleca. Ważna jest odpowiednia podeszwa, która powinna amortyzować wiele wstrząsów. Do biegania potrzebujemy też wygodne ubranie, ale nie muszą to być markowe dresy, które kosztują bardzo dużo. Wystarczy przepuszczalny podkoszulek i wygodne spodnie. W zależności od pogody powinny być długie albo krótkie. Zimą staramy się nie biegać, z racji czynników klimatycznych, które niestety nie są sprzyjające sportom. W naszym kraju od dłuższego czasu zmagamy się ze smogiem, przebywanie w takiej atmosferze daje bardzo wiele dolegliwości, jest równie szkodliwe co palenie papierosów. Na pomoc sportowcom idą firmy, które produkują maseczki do biegania, na rynku dostępne są różne modele takich masek. Zawierają one filtry węglowe, które absorbują wiele cząsteczek pyłów zawieszonych. Bieganie w masce jest jednak trudniejsze, zwłaszcza na początku, kiedy nasz organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do utrudnionego pobierania tlenu. Z biegiem czasu, z każdym kolejnym treningiem jest coraz lepiej, zwiększa się nasza wydajność oraz pojemność płuc. W ten sposób stawiamy na efektywniejszy trening oraz chronimy nasze zdrowie. Maski nie muszą służyć nam jedynie jako ochrona przed smogiem podczas zimy, możemy z nich korzystać, kiedy chcemy zwiększyć wydajność organizmu oraz, gdy biegamy po mieście, gdzie samochody emitują dużo spalin. Bardzo wygodnym pomysłem na odchudzanie jest zakup rowerku treningowego. Jednak same wydanie pieniędzy nie jest wystarczającym posunięciem. Na rower wsiadamy i jeździmy. Rower treningowy a odchudzanie to wspaniały pomysł. Ćwiczyć możemy przed telewizorem przy naszym ulubionym serialu. W ten sposób w szybkim czasie tracimy masę kalorii, stajemy się zmęczeni oraz zadowoleni.

zdrowakroplakrwi.pl

Linki pozycjonujące dla sklepu internetowego – co to takiego?

0
Linki pozycjonujące dla sklepu internetowego - co to takiego?

Pojęcie link buildingu jest ściśle związane z samą branżą SEO. Bo niby pozycjonowanie skupia się przede wszystkim na zawartości sklepu internetowego i jak najlepszym zaprezentowaniu go w oczach wyszukiwarek internetowych, ale jednak ruch na witrynie może być też generowany częściowo z zewnątrz. Nowe odsłony da się uzyskiwać za sprawą linków umieszczanych na innych portalach czy blogach, do których trzeba po prostu jakoś dotrzeć. Jak zatem wykorzystuje się linki pozycjonujące dla sklepu internetowego i jakie efekty zazwyczaj to daje?

Wszystkie narzędzia marketingowe składające się na obszar SEO można przydzielić do dwóch kategorii. Pierwsza z nich nazywa się „on-page SEO”. Jak sama jej nazwa wskazuje, skupia się ona na działaniach przeprowadzanych w obszarze samego portalu internetowego oraz jego poszczególnych elementach. Optymalizuje się występujące na nim treści i rozbudowuje się jego układ, by stał się on bardziej przejrzysty – i dla Internautów, i dla samych wyszukiwarek. To na tym obszarze działań skupia się największa ilość niedoświadczonych pozycjonerów, podczas gdy ogromnym wsparciem dla typowego „on-page SEO” będzie „off-page SEO”, czyli jego przeciwieństwo. Ten drugi obszar łączy w sobie wszystkie działania marketingowe przeprowadzane poza obrębem strony. Najczęściej wiąże się on właśnie z pozyskiwaniem zewnętrznych linków, na które sklep może się potem pozycjonować. Oczywiście nikt nie powinien się ograniczać do stosowania narzędzi pochodzących wyłącznie z jednego obszaru SEO. Tylko ich połączenie gwarantuje realne rezultaty.

Co prawda dział „off-page SEO”, podobnie jak ten „on-page SEO” składa się z licznych narzędzi mających na celu poprawić promocję strony, ale jednak w dużej części bazuje on na link buildingu. To na nim warto się skoncentrować na początku, by nie mieszać sobie niepotrzebnie w głowie i zająć się jednym elementem marketingu tak na sto procent. Czym są zatem te wszystkie zewnętrzne linki? Otóż można je również nazwać odnośnikami do strony głównej, które przekierowują użytkowników do wybranego portalu. To takie małe połączenia występujące między różnymi serwisami. Umieszcza się je pod różnymi postaciami – najczęściej można spotkać się z formą standardowych linków tekstowych, choć czasami zastępuje się je obrazkami, grafikami, zdjęciami albo buttonami. Internauta trafia na coś takiego na stronie, klika w odnośnik i już zostanie przeniesiony do reklamującego się w ten sposób portalu. Warto jednak wspomnieć o tym, że odnośniki należy umieszczać wyłącznie na tych stronach, które tematycznie są powiązane z działalnością głównego portalu. Systemy Google uważnie to sprawdzają. Jeżeli dopatrzą się jakichś nieprawidłowości, cały link building może wywołać więcej szkód niż korzyści.

Linki pozycjonujące dla sklepu internetowego są stosowane od dawien dawna, tak naprawdę już od momentu, w którym wyszukiwarka Google zaistniałą w sieci. Początkowo nie miały one żadnej swojej nazwy i nie były elementem pozycjonowania. Właściciele stron stosowali je intuicyjnie, dziś często postępując dokładnie tak samo.

wypozycjonujsklep.pl

Co robić, gdy włosy nadmiernie się przetłuszczają?

0
Co robić, gdy włosy nadmiernie się przetłuszczają?

Przetłuszczające się włosy to problem wielu osób. Dobrze jest, jeżeli zaczynają one wyglądać źle po 24 godzinach, natomiast zdarza się, że przetłuszczające się włosy tracą swój efektowny wygląd już w kilka godzin po ich umyciu.
Problem tłustych włosów może wiązać się z naszą gospodarką hormonalną, z rodzajem naszej cery lub z używaniem złych kosmetyków.
Na rynku jest wiele różnego rodzaju szamponów, niektóre marki produkują szampony dla włosów przetłuszczających się oraz dla włosów przetłuszczających się u nasady głowy. Faktem również jest, że im bardziej przesuszamy skórę głowy tym bardziej mamy potem tłuste włosy. Skóra zbyt mocno przesuszona zaczyna produkować więcej łoju. Włosy przetłuszczające się nie powinny być zatem nienawilżane i zbyt mocno przesuszane.
Obok kosmetyków przeznaczonych dla włosów przetłuszczających się można stosować różnego rodzaju płukanki robione domowym sposobem. Zioła, które powstrzymują przetłuszczanie się skóry, a co za tym idzie i włosów to lawenda, rumianek, szałwia, zielona herbata.
Takie mieszanki możemy komponować sami, dobierając odpowiednie zioła dla siebie. Zioła powinniśmy zalać wrzącą wodą i poczekać aż się zaparzą, a następnie dodać do wywaru odrobinę octu jabłkowego lub soku wyciśniętego z cytryny. Taką płukanką powinniśmy płukać co jakiś czas swoje włosy, skupiając się na skórze głowy.
Na przetłuszczające się włosy można również zastosować pianę, ubitą z białek jajek, jednak potem musimy porządnie włosy rozczesać.
Używanie suchych szamponów też znacznie przyczynia się do poprawy wyglądu włosów przetłuszczających się.
Przetłuszczające się włosy to bardzo duży problem, który powoduje, że nasze włosy wyglądają nieestetycznie. Jednak ciągłe dotykanie ich rękoma też sprzyja ich przetłuszczaniu się. Musimy wiedzieć, że na rękach mamy różnego rodzaju zarazki i przenoszenie ich na włosy i skórę głowy powoduje, że włosy nasze w krótkim czasie stają się tłuste.
Dla włosów tłustych nie jest też dobre ich przegrzewanie. Oznacza to, że nie powinniśmy płukać ich w zbyt gorącej wodzie oraz suszyć mocnym i ciepłym strumieniem powietrza.
Włosy powinny być także nawilżane, dlatego nie rezygnujmy z nakładania na nie oliwy z oliwek i nie sugerujmy się, że tym zabiegiem znacznie przetłuścimy nasze włosy.
W urodzie naszych włosów pomogą też różnego rodzaju wcierki, które co jakiś czas powinniśmy wcierać we włosy i w skórę głowy. Jak najrzadziej należy też stosować szampony z SLS są to mocne kosmetyki i dla niektórych rodzai włosów mogą być zbyt ciężkie i mogą powodować ich przetłuszczanie się. Szampony SLS należy stosować raz na tydzień lub dwa razy. Na co dzień, przy włosach z tendencją do przetłuszczania się, powinno się stosować szampony lekkie i delikatne.
Przy problemie przetłuszczania się włosów dobrze jest oczyścić skórę głowy. Przy oczyszczeniu może pomóc peeling skóry specjalnymi kosmetykami, które bez problemu można znaleźć na rynku.
Dbając o włosy specjalnymi kosmetykami, możemy spowodować, że będą one ładne i lśniące i świeże.

silvanspa.pl

Co na łupież?

0
Co na łupież?

Łupież to bardzo częsta przypadłość. Mało kto nie miał nigdy tego problemu przynajmniej przez jakiś czas. Łupież nie jest chorobą zaraźliwą – to dobra wiadomość. Bywa jednak kłopotliwy, zwłaszcza jeśli jest bardzo widoczny. Bywa, że u niektórych osób łupież obficie opada z głowy na kołnierzyk, czy ramiona i odznacza się na ciemnym tle ubrania. Osoba dotknięta takim łupieżem czuje się nieswojo w towarzystwie, czy pracy, zwłaszcza jeśli pracuje z ludźmi albo jest odpowiedzialny za transakcje dokonywane osobiście. Za łupież – najoględniej rzecz ujmując – odpowiadają grzyby drożdżaki. Dlaczego jednak namnażają się one czasem tak, że powodują złuszczanie się naskórka na głowie i to często w dużym stopniu? Przyczyn jest kilka. Wystarczy spadek odporności, niedobór cynku w organizmie oraz nasilony łojotok. Łupieżowy często towarzyszy stały lub powtarzający się świąd skóry głowy. co więc robić, aby walczyć z łupieżem? Najczęściej wystarczy dobry szampon na łupież. Można takowy kupić w każdej drogerii albo w aptece. Czym się różnią szampony na łupież z tych dwóch miejsc? Szampony z apteki mogą zawierać dodatkowe środki lecznicze. Jednak trzeba pamiętać, że producenci szamponów zdają sobie sprawę z tego, że na łupież cierpią zarówno dzieci, jak i nastolatki, a także osoby dorosłe i starsze. Są to bardzo różne grupy wiekowe, u których przyczyny łupieżu bywają też różne. Czasem – o czym zapomina wiele osób – to najzwyklejszy brak higieny! Ale może to być też alergia na niektóre składniki popularnych i często stosowanych kosmetyków. Problemem może być tez sama skóra i jej stany zapalne. A stres i problemy z hormonami? Tak, one też mogą przyczyniać się do powstania łupieżu! Czasem więc warto popatrzeć na problem całościowo. Kiedy zakupiony dobry szampon na łupież nie przyniesie pożądanego skutku w 100% może trzeba wziąć pod uwagę np. stres? Może warto pomyśleć o uzupełnieniu cynku w organizmie? Jeśli wypróbowało się już przynajmniej dwa różne, polecane ogólnie szampony przeciwłupieżowe, a łupież nie zniknął całkowicie, może warto zapytać o możliwą przyczynę lekarza? Z tym, e wiele osób bagatelizuje łupież, jeśli ten jest niewielki. Inni mówią, że nie maja czasu na chodzenie po lekarzach z takimi „błahostkami”. Takie osoby zaczynają brać problem łupieżu na poważnie dopiero, gdy ten staje się u nich widoczny. Może to wprowadzać w spore zakłopotanie. Niezależnie od wieku danej osoby, da się zapewne dojść do wszystkich przyczyn łupieżu. Istotny jest tu w miarę dobry stan całego organizmu. Wiadomo, że jesteśmy szczególnie osłabieni po okresie jesienno-zimowym. wtedy łupież może się nasilić lub wrócić, mimo że nie dawał o sobie znać od wielu tygodni, miesięcy,m a może nawet i lat. Niektórzy twierdzą, że nie mieli nigdy problemów z łupieżem. Dopiero zastosowanie jakiegoś zupełnie nowego szamponu po raz pierwszy wywołało objawy tej choroby. co wtedy? Po pierwsze: odstawić feralny produkt. Po drugie spróbować wrócić do kosmetyków już sprawdzonych. a po trzecie: włączyć szampon przeciwko łupieżowi.

alterstyl.pl

Olej kokosowy do włosów

0
Olej kokosowy do włosów

W ostatnich latach olej kokosowy, dotychczas mało znany i rzadko wykorzystywany, bije rekordy popularności. Jest to produkt niezwykle uniwersalny, używany zarówno w kuchni, jak i w łazience. Można na nim z powodzeniem smażyć albo dodawać go do ciast jako zdrowszą alternatywę dla tradycyjnego oleju rzepakowego, a następnie zmyć nim makijaż, nałożyć go na twarz zamiast kremu na noc, albo… na włosy.
Olej kokosowy dzielimy na ten rafinowany i nierafinowany, czyli prościej mówiąc – oczyszczony i nieoczyszczony. Ten pierwszy nie ma zapachu i idealnie sprawdzi się właśnie jako kosmetyk – zamiennik płynu micelarnego, kremu do twarzy albo maski do włosów. Olej nieoczyszczony ma przepiękny, kokosowy zapach, oraz zachowuje wszystkie swoje drogocenne wartości odżywcze, dlatego będzie idealny do kuchni.
Olej kokosowy do włosów wylansowały blogerki urodowe, które na fali jego ogromnej popularności kilka lat temu, próbowały go wykorzystywać dosłownie do wszystkiego. Zdarzało się nawet, że zastępował on wszystkie produkty do pielęgnacji urody, zarówno twarzy, jak i ciała. Jednak chyba najwspanialsze rezultaty uzyskały poprzez nakładanie go na włosy.

Olej kokosowy bowiem wykazuje działanie odbudowujące, wzmacniające i odżywiające, a dodatkowo pomaga w walce z łupieżem. Produkt ten wnika w cebulki włosa i dostarcza im składników mineralnych, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i odbudowy jego struktury. Zawiera bowiem takie minerały jak między innymi potas, cynk oraz magnez. Ponadto olej kokosowy zamyka łuskę włosa, co sprawia, że staje się on miękki i lśniący, a ponadto ma wspaniałe działanie na końcówki włosa, które są najbardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, związane np. z noszeniem szalika czy stylizacją fryzury. Olej kokosowy przepięknie nawilża i odżywia także skórę głowy, o której często zapominamy podczas codziennej pielęgnacji.

Stosowanie oleju kokosowego na włosy jest bardzo proste – na kilkudniowe, nieświeże włosy nakładamy, pasmo po paśmie, około 5 łyżeczek tego wspaniałego specyfiku. Wykonujemy również kilkuminutowy masaż skóry głowy, oczywiście z wykorzystaniem oleju. Na końcówki możemy nałożyć nieco więcej produktu. Następnie owijamy włosy ręcznikiem – możemy wcześniej użyć plastikowego czepka, ponieważ ciepło wzmocni działanie oleju. Teraz tylko pozostaje nam pójść spać i umyć włosy rano. Jeżeli zmycie oleju kokosowego z włosów okaże się problematyczne, warto nałożyć na nie grubą warstwę maski do włosów, a dopiero później umyć je szamponem. Taki zabieg powinniśmy powtarzać regularnie, co około 3 dni. Wówczas efekty będą trwałe i naprawdę spektakularne.
Jeżeli nie mamy czasu na olejowanie włosów, możemy olej kokosowy stosować jako odżywkę przed każdym myciem.
Przed zastosowaniem olej warto podgrzać w kuchence mikrofalowej lub kąpieli wodnej, wówczas jego użycie będzie o wiele wygodniejsze.
Olej kokosowy dzięki swojej wciąż rosnącej popularności staje się coraz tańszy i łatwo dostępny. Dodatkowo jest to kosmetyk w 100% naturalny, dlatego naprawdę warto mieć go w swoich zapasach.

kosmetyka.edu.pl

ZOBACZ TEŻ