wtorek, Październik 17, 2017

Jak dbać o włosy zimą?

0

Zima to czas, w którym nasze włosy potrzebują szczególnej pielęgnacji i troski.

Hotel, pensjonat czy pokój gościnny? Jak wybrać dobry nocleg?

0

Na udany wyjazd składa się kilka ważnych składników. Oprócz dobranego towarzystwa, udanej pogody i zapewnionych atrakcji, istotny jest również jeszcze jeden czynnik warunkujący atrakcyjność wyjazdu. Do takich składowych można zaliczyć także odpowiednie miejsce noclegowe. Ważne jest, aby było one w odpowiednio strategicznym miejscu, ponieważ nie warto spędzać dużo czasu na zajmujących dojazdach, warto więc przeanalizować wcześniej, gdzie chcemy się wybrać i co zwiedzić. To jednak nie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Jak wybrać zatem odpowiedni hotel, pensjonat lub pokój?

Jakiego psa warto kupić?

0

Pies uważany jest za najlepszego przyjaciela człowieka. I faktycznie tak jest. Wnosi do domu radość i energię, pozwala na odstresowanie się i wspólną zabawę. Jednak zanim do domu przygarnie się czworonożnego przyjaciela, warto chwile czasu poświecić na wybór odpowiedniej rasy. Zapoznanie się z cechami charakterystycznymi poszczególnych ras psów pozwoli zakupić psa o cechach zbliżonych do oczekiwań przyszłego właściciela. Jest to o tyle ważne, że nie każdy pies nadaje się do każdego domu. Ten, w którym mieszkają dzieci, wymaga łagodnych ras psów. Osoby, które dużo pracują i nie mogą pozwolić sobie na spacery, powinny natomiast wybierać mało wymagające rasy. Zobacz, na co zwrócić uwagę kupując psa i poznaj najpopularniejsze rasy psów.

Na co zwrócić uwagę kupując psa?

Jeżeli marzy się o rasowym psie, swoje poszukiwania należy rozpocząć od przejrzenia dostępnych ras i zapoznania się z ich cechami charakterystycznymi.  W przypadku, gdy w głowie ma się już idealny obraz czworonożnego przyjaciela, z góry można odrzucić te rasy, które od niego odbiegają.

Wybierając psa do domu, warto od razu zastanowić się, jakie ma być on wielkości. W tym zakresie wyróżniamy psy małe do 10 kilogramów, średnie do 25, duże do 39 kilogramów i olbrzymy, czyli te ważące powyżej 40 kilogramów.

Trzeba także zastanowić się, jakie ma się wymagania co do pielęgnacji psa oraz ile czasu można na nią poświęcić. Wiele ras wymaga codziennego szczotkowanie lub częstego strzyżenia.

Rasę psa dobrze jest też dostosować do swojego trybu życia. Osoby, które nie lubią aktywność fizycznej, powinny wybierać rasy niepotrzebujące dużo ruchu i zabawy.

Istotnym kryterium są również dzieci. Jeśli są one w domu lub mają się pojawić, należy skupić się na rasach łagodnych, cierpliwych i opanowanych, które lubią zabawy z dzieckiem. Podobnie wygląda kwestia innych zwierząt. Gdy w domu takie się znajdują, powinno się wybierać rasy przyjaźnie nastawione do współbraci.

Kolejne cechy, jakie należy wziąć pod uwagę to: tolerowanie obcych, konieczność odbycia szkolenia oraz charakter zwierzaka.

Zastanawiając się nad rasą psa, trzeba także uwzględnić swoje miejsce zamieszkania i to czy pies będzie miał możliwość swobodnego biegania, czy zamkniemy go w mieszkaniu bloku. Nie wolno też zapominać o kosztach utrzymania zwierzaka.

Najpopularniejsze rasy psów

Jedną z popularniejszych ras psów do domu jest mops. To doskonały pies do towarzystwa. Jego usposobienie jest wesołe, pogodne i przyjazne. Mopsy nie są agresywne i raczej nie sprawiają kłopotów wychowawczych. Wymagają jednak stałego kontaktu z właścicielem, ponieważ źle znoszą samotność. Ich wadą jest to, że często sapią, chrząkają i chrapią. Mops to rasa psa do małego mieszkania w bloku.

Dużą popularnością cieszą się także bulteriery. A to psy o mocnej sylwetce i charakterystycznej jajowatej głowie. Ich temperament jest umiarkowany. W wychowaniu potrzebują silnej ręki, są nieustępliwe, odważne i bywają agresywne w stosunku do innych psów. Wbrew pozorom są rasą przyjazną dzieciom i świetnie nadaje się do rodzinnych domów. Rodzinnym psem jest również Rottweiler. Jest to rasa silna, odważna i zawzięta, stąd też wymaga intensywnego szkolenia. Rottweiler ma silny instynkt pilnowania i obrony. Rodziny, które wolą postawić na przyjazne i wesoły psy mogą wybrać golden retrievera lub labradora. Obie te rasy są cierpliwe, opanowane i nieagresywne. Wyróżniają się nieskomplikowaną naturą i przyjacielskim podejściem do dzieci i starszych. Mogą być jednak trochę męczące, potrzebują dużo ruchu i zabawy oraz stałej obecności człowieka.

Jeśli marzy się o  dużym, ale spokojnym psie, dobrą rasą będzie dog niemiecki. Dystyngowany i eleganckim jest wspaniałym towarzyszeniem człowieka. Cechuje go serdeczność i oddanie, jest pewny siebie, zrównoważony i pokojowo nastawiony. Ze względu na swój rozmiar potrzebuje jednak sporo miejsca, stąd nie jest polecany do małych kawalerek.

Popularną rasą psów jest również husky. Psy te są niezależna, aktywne i kochają wolność. Cechują się pięknym wyglądem, który urzeka niejednego sympatyka czworonogów. Trzeba jednak pamiętać, że ta rasa jest trudna w wychowaniu. Nie lubi też długo zostawać sam, jeśli dużo i długo się pracuje lepiej zrezygnować z tej rasy. Problemy z tresurą mogą napotkać także właściciele beagla, innej popularnej psiej rasy. Beagle ssą psami niesfornymi i nieskorymi do posłuszeństwa, trudno je okiełznać, mimo to zalicza się je do psów rodzinnych, są przyjaźnie nastawione do dzieci, wesołe i bardzo aktywne. Beagle nie nadają się dla domatorów i osób starszych, które nie lubią długich spacerów i zabaw.

Do popularnych ras psów zalicza się także buldogi angielskie i francuskie, yorki, teriery, sznaucery oraz owczarki niemieckie.

 

Czym jest poduszka finansowa?

0

Zarządzanie finansami osobistymi nie jest prostym zadaniem. Ustalanie domowego budżetu, szukanie oszczędności czy planowanie długoterminowych wydatków wielu osobom stwarza nie lada problemy. Podobnie jest z kwestią poduszki finansowej. Wiele osób nie wie, czy ona jest i mylnie postrzega ją jako oszczędności. Jednak finansową poduszkę bezpieczeństwa nie do końca można określić mianem oszczędności. Nie jest ona bowiem środkami, które można przeznaczyć na wakacyjny wyjazd czy zakup nowego laptopa. Finansowa poduszka bezpieczeństwa to natomiast środki, które pomagają przetrwać, jeśli nagle zostaje się pozbawionym źródła dochodu. Zobacz, co musisz wiedzieć o finansowej poduszce bezpieczeństwa.

Co to jest finansowa poduszka bezpieczeństwa?

Finansową poduszkę bezpieczeństwa definiuje się jako zapas pieniądz, który pozwoli na przeżycie w przypadku nagłej sytuacji losowej związanej z utratą dochodu np. utraty pracy, choroby, wypadku, zmiany formy zatrudnienia itd. Z zasady środki zgromadzone w ramach poduszki finansowej można uruchomić tylko w przypadku zmniejszenia dochodów lub niespodziewanych, acz ważnych wydatków np. leczenia.

Czym różni się finansowa poduszka bezpieczeństwa od oszczędności?

Zazwyczaj mówiąc o oszczędzaniu mamy na myśli jakiś cel. Oszczędzamy na wakacje, nowy samochód, mieszkanie, torebkę itd. Cel ten jest jasno zdefiniowany i bardzo często określony w czasie. Tradycyjne oszczędności wydawane są też na zachcianki lub przyjemności. Poduszka finansowa polega zupełnie na czymś innym. Zgromadzonych na niej środków nie wydaje się od, tak i na konkretny cel. Mogą one przeleżeć nieużywane nawet wiele lat i być wykorzystane przy nagłej zmianie życiowej i obniżeniu standardu życia.

Jak stworzyć poduszkę finansową?

Do stworzenia finansowej poduszki bezpieczeństwa najlepiej nadaje się założenie osobnego konta bankowego, np. oszczędnościowego, z którego wypłaty będą utrudnione. Określone kwoty należy wpłacać na to konto regularnie np. co miesiąc.

Należy jednak pamiętać, że odkładanie na finansową poduszkę bezpieczeństwa jest możliwe, jeśli zoptymalizuje się domowy budżet. Żyjąc od pierwszego do pierwszego, można być pewnym, że w każdym miesiącu pojawi się pilniejszy wydatek niż odkładanie na przyszłość. W związku z tym chcąc stworzyć finansową poduszkę bezpieczeństwa, należy działania rozpocząć od uporządkowania domowego budżetu, skontrolowania przychodów i rozchodów i wprowadzenia efektywnego zarządzania długami, jeśli takie są ma. O budowaniu oszczędności można pomyśleć na kolejnym etapie. Warto również wiedzieć, że po uporządkowaniu domowego budżetu pierwszą formą oszczędzania, o jakiej należy pomyśleć, jest to związane z wydatkami bieżącymi, czyli np. oszczędzaniem na wakacje. Budowa poduszki finansowej jest ostatnim etapem zarządzania finansami osobistymi.

Należy pamiętać, że finansowej poduszki bezpieczeństwa nie buduje się w miesiąc, a nawet rok. Stworzenie puli oszczędności, które można wykorzystać w nagłych wypadkach, obejmuje kilka lat i jest poprzedzone wieloma działania w zakresie usprawniania domowych finansów.

Ile powinna wynosić finansowa poduszka bezpieczeństwa?

Wysokość finansowej poduszki bezpieczeństwa powinna obejmować oszczędności pozwalające na utrzymanie gospodarstwa domowego niektórej niż przez 6  miesięcy w przypadku pozostania bez źródła dochodu. Taki okres daje poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście im więcej środków się zgromadzi, tym lepiej. Trzeba  także zadbać o to, aby zgromadzone fundusze były łatwo dostępne. Nie należy ich inwestować  czy zamrażać.

 

Sposoby na szybkie zapamiętywanie informacji i uczenie się

0

Wiele osób uważa, że o uczeniu się i zapamiętywaniu informacji można zapomnieć wraz z zakończeniem nauki. Nic bardziej mylnego. Zdolność abstrakcyjnego myślenia i szybkiego przyswajania informacji potrzebna jest przez całe życie, przydaje się również w pracy zawodowej. Niestety duża część osób ma niemałe problemy z zapamiętywaniem wiadomości. Najczęściej nie wynika to ze zmniejszonego ilorazu inteligencji czy innych braków, ale z tego, że nie wiedzą jak skutecznie korzystać ze swojego umysłu. Poznaj sposoby na skuteczne zapamiętywanie informacji i naukę.

Wyobraźnia w zapamiętywaniu informacji

Myślenie o niebieskich migdałach przeszkadza w nauce i rozprasza osobę uczącą się. Jednak nie zawsze wyobraźnia to wróg numer 1 nauki. Jest ona bardzo przydatna w tym procesie, jeśli tylko wie się, jak ją wykorzystać. Jednym ze skuteczniejszych sposób na zapamiętywanie informacji jest wymyślanie historii. Technika ta polega na wymyślaniu historii związanych z rzeczami, o jakich się uczy. Historie te mogą być zupełnie abstrakcyjne i nieprawdopodobne, a muszą wykorzystywać i kojarzyć się z przyswajalnymi informacjami. Zobrazowanie ich pomaga w zapamiętaniu.

Jak papuga w kółko

Skutecznym sposobem na zapamiętywanie, jest również powtarzanie tego, co się nauczyło. Powtórki powinny być regularnie np. co 10 minut, dzięki temu o wiele szybciej i łatwiej można sobie przyswoić informacje.

Mapy myśli w zapamiętywaniu

W zapamiętywaniu pomaga także mindmapping, czyli tworzenie map myśli. Pozwalają one stworzyć wielowymiarową i twórczą mapę, w której w centrum jest temat, a odchodzące od niego odgałęzienia się podstawowymi zagadnieniami, od nich można poprowadzić kolejne poboczne wątki. Wszystko to tworzy sieć węzłów  połączonych ze sobą. Tworząc mapę myśli, należy zadbać o to, aby było ona kolorowa, urozmaicona symbolami, ikonami i rysunkami, nie powinno na niej zabraknąć też indywidualnych kodów. Mapy myśli angażują w naukę i proces zapamiętywania informacji obydwie półkule, prawą i lewą, dzięki czemu są skuteczne. Pomagają uporządkować myśli i nadać właściwą hierarchię przyswajalnym informacją, ponieważ kierują się tokiem skojarzeń.

Przerwy w nauce

Aby skutecznie zapamiętywać informacje, należy również zadbać o odpowiedni system nauki. Jak pokazują badania, najlepiej zapamiętuje się informacje otrzymane na początku i na końcu procesu przyswajania wiedzy, jest to tzw. efekt świeżości. Stąd też w czasie przyswajania informacji warto robić sobie przerwy średnio co 40-50 minut. Przerwa może trwać ok. 10-15 minut, a po niej można wrócić do innego zagadnienia, niż zajmowało się poprzednio. W tym czasie mózg będzie miał czas przetworzyć wcześniej zdobyte informacje.

Ćwiczenie koncentracji

W zapamiętywaniu informacji pomogą nie tylko techniki uczenia się, ale i codzienne ćwiczenie pamięci oraz koncentracji. Aby szybko i lepiej zapamiętywać muszą one ze sobą współgrać. Rozkojarzenie, wykonywanie kilku rzeczy jednocześnie czy automatyczne działania sprawia, że mózg nie otrzymuje wystarczającej liczby informacji potrzebnych do zapisania danych w pamięci. Jeśli nie skupiamy się na informacjach, których się uczymy, mózg otrzymuje komunikat, że są one mało ważne i nie należy ich zapamiętywać. Codzienne ćwiczenia na poprawienie koncentracji to np. liczenie co 3 w dół od 100 do.

 

Jak przechowywać jedzenie?

0

Żywność należy odpowiednio przechowywać, jest to ważne ze względu na higienę, zdrowie oraz bezpieczeństwo osób, które będą ją jadły. Właściwe przechowywanie jedzenia pozwala również ograniczyć jego marnotrawstwo, poprzez lepsze planowanie posiłków. Znając podstawowe zasady przechowywania żywności, można też dużo zaoszczędzić. Posiłki można przygotowywać z pozostałych resztek po wczorajszym obiedzie czy kolacji, bez strachu, że zaszkodzą. Zobacz, jakie przechowywać jedzenie.

Mówiąc o zasadach przechowywania żywności na myśli mamy przede wszystkim: odpowiednie miejsce przetrzymywania jedzenia, optymalną temperaturę oraz przechowywanie jedzenia we właściwych granicach czasowych.

Terminy przydatności do spożycia

Najważniejszą zasadą właściwego przechowywania żywności jest zachowanie odpowiednich terminów czasowych. Terminy przydatności do spożycia zaznaczone są na etykiecie produktu. Najbezpieczniej jest przestrzegać tych dat i nie spożywać produktów, których data ważności już minęła. Wtedy ma się pewność, że nie zaszkodzą nam. Dat ważności powinno się przede wszystkim przestrzegać w przypadku wyrobów garmażeryjnych, wędlin, jogurtów, świeżych soków oraz pieczywa. W przypadku resztek  z obiadu i ugotowanych produktów w lodówce można je trzymać maksymalnie 3 dni. W przypadku gdy danie zawierają świeże produkty np. rybę najlepiej je spożyć w dniu przygotowania lub najpóźniej kolejnego dnia.

Jak przechowywać żywność?

Najlepiej świeże, surowe lub gotowane produkty przetrzymywać w lodówce, lub zamrażarce. Resztki posiłku należy wstawiać do lodówki, jeśli zamierzamy je wykorzystać jako np. obiad na następny dzień. Jeśli nie chcemy ich jeść od razu trzeba, umieści je w zamrażalce. Należy pamiętać, że resztki do lodówki lub zamrażalki wstawia się zimne.

Jak przechowywać produkty w lodówce?

Duże znaczenie w przechowywaniu żywności ma również to, jak poukłada się poszczególne produkty na półkach w lodówce. Z reguły na górnych półka temperatura jest wyższa niż na tych dolnych. W związku z tym na samej górze powinno się trzymać mleko, kefir, jogurty. Na środkowej półce najlepiej ułożyć produkty o krótkiej trwałości np. twaróg,  wędlinę czy ugotowana zupę. Dolną półkę w lodówce należy zarezerwować na owoce i warzywa, twarde sery w pojemnikach (dojrzewające). Na bocznych półkach w lodówce najlepiej będą czuły się słoiki z przetworami, soki w kartonach, jaja, ketchup czy olej roślinny. Należy pamiętać, aby jaja przechowywać nieumyte, wtedy mogą w lodówce stać nawet do 3 tygodni.

Temperatura przechowywania żywności

Zasady przechowywania żywności mówią także o tym, że ważne jest ustawienie właściwej temperatury w lodówce i zamrażarce. Zgodnie z nimi mięso w stanie surowym należy przechowywać w temperaturze od 0 do 2 stopni Celsjusza, należy je jednak wcześniej dokładnie umyć i osuszyć, a także włożyć do zamrażalnika. Mięso porcjowane i w foliowej torebce w zamrażalniku może być przechowywane do 3 miesięcy.

Ryby i owoce morza w lodówce powinny spędzić nie dłużej niż 2 dni i nie powinny być kładzione w pobliżu masła i serów, które mogą nabrać nieprzyjemnego rybiego zapachu. Rybę wędzoną w lodówce trzyma się w szczelnym pojemniku. Surowe ryby i owoce morza w zamrażarce można przechowywać do 8 miesięcy.

Nabiał przechowuje się tylko w lodówce, nie można wkładać go do zamrażarki, bowiem po rozmrożeniu nie nadaje się do spożycia. Przechowywać można go kilka dni, wyjątkiem jest tu pasteryzowane mleko i napoje mleczne w kartonach, które można trzymać nawet do kilku miesięcy.

Olej i oliwę przechowuje się w temperaturze 7 stopni Celsjusza. W takich warunkach można trzymać ją do 3 miesięcy. Pozostałe tłuszcze np. masło najlepiej jest przechowywać w szklanych lub kamionkowych pojemnikach.

Produkty zbożowe dobrze będą czuły się w szafkach, nie należy składach ich do lodówki. Warto umieścić je w słojach lub plastikowych pojemnikach. Chleb powinien być przechowywany w drewnianym lub plastikowym chlebaku.

Owoce i warzywa można przechowywać w lodówce na najniższej półce. Wyjątkiem są tutaj warzywa kapustne, ich struktura pod wpływem niskie temperatury może zostać uszkodzona.

 

Jak utrzymać porządek w domu, w którym mieszkają zwierzęta?

0

Zwierzęta do domu wnoszą radość i energię. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez swojego pupila. Wspólne zabawy i spacery stanowią relaks i odpoczynek po stresującym dniu pracy. Jednak obecność zwierząt w domu to nie tylko same przyjemności. Oprócz obowiązkowego karmienia, szczepienia i dbania o pupila konieczne jest też sprzątanie po nim. W domu, w którym mieszkają zwierzęta, sprzątania zawsze jest więcej, a o porządek trudno. Aby utrzymać czystość w domu, konieczna jest systematyczność i dyscyplina. Zobacz, jak utrzymać porządek w domu, w którym mieszkają zwierzęta.

Codzienne odkurzanie

Podstawą utrzymania porządku w domu, w którym mieszkają zwierzęta, jest codzienne odkurzanie. Jest to ważne szczególnie na wiosnę, kiedy to koty i psy gubią więcej sierści niż latem i zimą. Odkurzając, należy zebrać sierść z dywanów i mebli. Właściciele futrzanych pupili powinni zaopatrzyć się w odpowiednie końcówki ssące. Przydadzą się także końcówka do odkurzania miękkich materiałowych powierzchni np. sof czy foteli. W przypadku podłóg lub paneli sierść dobrze będzie zbierać szerszą trójkątną ssawka. W przypadku odkurzacza na worki dobrze jest zainwestować w te o wysokiej jakości. Powinny one gwarantować, że na zewnątrz nie będzie wydostawał się kurz oraz zebrana w czasie odkurzania sierść. Warto postawić na odkurzacz neutralizujących przykre zapachy. Ponadto warto zadbać, aby odkurzacz był cichy. Zwierzęta są dużo wrażliwsze na hałas i głośnie dźwięki mogą powodować u nich nerwowość i niepokój.

Czysty zwierzak

W utrzymaniu porządku w domu, w którym są zwierzaki, pomaga także dbanie o ich czystość. Mycie, kąpanie i czyszczenie łap po spacerze to  podstawa. Dzięki temu nie będzie on roznosił piasku i żwiru. O higienę trzeba zadbać szczególnie w deszczowe i błotne dni. Jeśli nie usunie się z sierści z błota po spacerze, zwierzak zabrudzi dywany i kanapy. Zwierzęta, również koty należy kąpać średnio raz na m 2 miesiące specjalnymi szamponami dla zwierząt. Wzmacniają one okrywę włosową oraz neutralizują przykre zapachy. Oprócz kąpieli zwierzaka trzeba też regularnie czesać. Usuwa się dzięki temu  osłabiona sierść, która i tak by wpadła oraz kurz i brud. W przypadku psa zabieg ten można wykonywać w trakcie spaceru. Ważne jest również zadbanie o zbilansowana dietę kota lub psa. Dobrze odżywione będą gubić mniej sierści.

Regularne pranie

Posiadając w domu zwierzęta, należy również regularnie prać koce, narzuty, pledy itd. Zwierzęta, które na nich leżą lub się nimi bawią, zostawiają na nich nieprzyjemny zapach oraz bakterie i roztocza. Aby się ich pozbyć wszystkie te elementy wyposażenia, trzeba prać w wysokich temperaturach. Dobrym pomysłem jest też mrożenie. Jeśli pupil gubi sierść regularnie lub jest długowłosym zwierzakiem, warto pomyśleć o zakupie pralki z funkcją usuwania sierści z odzieży.  

Zastosuj odpowiednie gadżety i zabawki

Utrzymanie porządku w domu ze zwierzętami wiąże się również z zakupem odpowiednich gadżetów. Mowa tu np. o podkładkach pod miski dla zwierząt czy legowiskach, w których pupile będą odpoczywać. Dobrze jest też wybierać zabawki gumowe, a nie materiałów, dzięki temu nie będą się na nich gromadzić bakterie i drobnoustroje. Takie zabawki będzie można też łatwiej umyć i wysuszyć.

 

Naturalne sposoby na zmniejszenie cellulitu

0

Z cellulitem zmagają się nie tylko te z nas, które mają nadwagę czy są otyłe. Pomarańczowa skórka dopada każdego, nawet te z nas, które mogą pochwalić się nienaganną figurą. Większość z nas jak tylko ją zauważy, stara się jej pozbyć. Jednak walka z pomarańczową skórką nie jest ani łatwa, ani szybka. Aby pozbyć się cellulitu, konieczna jest mobilizacja i dużo silnej woli. Zobacz naturalne sposoby na cellulit.

Czym jest cellulit?

Cellulit nazywany też pomarańczową skórką występuje statystycznie u 8 na 10 kobiet. Przyczyny jego powstawania to: niezdrowa dieta, brak ruchu, zaburzenia układu krążeniowego i limfatycznego. Najczęściej cellulit można spotkać na pośladkach i udach, występuje również na łydkach. Pomarańczowej skórce często towarzyszą także rozstępy.

Domowe sposoby na cellulit

Przede wszystkim chcąc pozbyć się cellulitu, należy zminimalizować te czynniki, które przyczyniają się do jego powstania. Na pierwszy ogień powinna iść dieta. Odpowiednie i właściwa pomoże pozbyć się cellulitu. Aby zapomnieć o pomarańczowej skórce, należy spożywać dużo warzyw i owoców, wyeliminować kaloryczne potrawy, pić dużo wody, zielonej i czerwonej herbaty oraz regularnie oczyszczać organizm z toksyn. W walce z cellulitem pomaga także odstawienie kawy, alkoholu i soli.

Sport – naturalny sposób na pozbycie się cellulitu

Kolejnym naturalnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zwiększenie aktywności fizycznej. Codzienne ćwiczenia doskonale pomagają w walce z pomarańczową skórką, a ich efekty widać już po miesiącu czy dwóch. Na cellulit najlepiej działają spacery, pływanie oraz jazda na rowerze. Dobrym pomysłem jest też włączenie do zestawu ćwiczeń tych, które obejmuje te partie ciała dotknięte pomarańczową skórką.

Peelingi antycellulitowe

Domowe sposoby na cellulit to także stosowanie odpowiednich kosmetyków. Mowa tu głównie o peelingach złuszczających naskórek. Peeling należy wykonać przynajmniej raz w tygodniu. Z powodzeniem można stosować ten domowy. Polecanymi peelingami są te kawowe lub te solne z dodatkiem oliwy z oliwek. Poprawiają one krążenie oraz nawilżają skórę. Peeling kawowy dodatkowo wygładza skórę oraz wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Oprócz peelingów warto także nacierać ciało cytryna i owinąć je folią. Wysoka temperatura, która się pod nią wytworzy, sprawia, że substancje odżywcze dotrą do głębokich partii skóry.

Masaże antycellulitowe

W domowy zaciszu warto przeprowadzać także masaże antycellulitowe. Aby jest wykonać, trzeba zaopatrzyć się  szorstką rękawicę. Masaż wykonuje się kolistymi ruchami od kostek w kierunku brzucha przez około pół godziny. Przyspiesza on metabolizm, poprawia krążenie oraz ujędrnia grudkowatą skórę.

W pozbyciu się pomarańczowej skórki pomoże, jeśli na rękawce nałoży się też roztwór z olejku rozmarynowego oraz migdałowego. Kilka kropel tych olejków należy połączyć z olejkiem z kopru, tak aby stworzyły one jedną konsystencję, którą należy wmasować w uda i pośladki. Taki masaż antycellulitowy poprawia cyrkulację krwi oraz przepływ limfy.

Cellulit można też polewać zimnymi strumieniami wody i zakończyć cały proces naprzemiennymi kilkunastosekundowym prysznicem zimna i ciepłą wodą. Zabieg dobrze jest powtórzyć ok. 6 razy.

 

Jak zadbać o brodę?

0

W ostatnim czasie broda stała się bardzo modna. Noszą ją panowie, którzy jeszcze do niedawna zarzekali się, że absolutnie nigdy jej nie opuszczą. Jednak samo zapuszczenie brody to nie wszystko. Aby wyglądać modnie i schludnie, należy ją odpowiednio pielęgnować. Zadbana broda będzie przyciągać zachwycone spojrzenia pań i zazdrosne innych brodaczy. Zobacz jak pielęgnować brodę.

Jak dbać o brodę?

Decydując się na zapuszczenie brody, należy pamiętać, że jej pielęgnacja to podstawa. Jej brak sprawia, że nie będzie się wyglądała, ani modnie, ani schludnie. Trzeba też wiedzieć, że pielęgnacja brody może być czasochłonna, wchodzi w nią bowiem: mycie, czesanie, nawilżanie, modelowanie i przycinanie. Jeśli więc nie masz serca ani czasu do takich zabiegów pielęgnacyjnych lepiej odpuść sobie brodę i postaw na gładkie lica.

Mycie brody

Pierwszym zabiegiem pielęgnacyjnym, któremu należy poddać brodę, jest mycie. Brodę należy myć regularnie, oczyszczając ją z resztek jedzenia, spalin i zapachów, które się w niej gromadzą. Mycie brody dodatkowo pozwala na zapobieżenie powstawaniu podrażnień skórnych czy nieestetycznych wyprysków. Do tego zabiegu pielęgnacyjnego należy używać specjalistycznych szamponów do brody. Najlepiej wybierać te oparte na naturalnych składnikach. Szampony do brody są o wiele lżejsze niż te przeznaczone do włosów, sprawiają też, że lepiej się ona układa, niekręci i nie wywija. Będąc przy myciu, trzeba także wspomnieć, o myciu twarzy z zarostem odpowiednimi kosmetykami oraz częstym wykonywaniu peelingu cery.

Czesanie brody

Kolejnym ważnym zabiegiem brodaczy jest czesanie. Regularne czesanie brody sprawia, że lepiej się ona układa, co więcej czesanie pozwala pozbyć się martwego naskórka, który się pod nią gromadzi i przyspiesza produkcję sebum. Brodę najlepiej jest czesać specjalną szczotką wykonaną z włosia dzika.

Nawilżenie brody

Broda wymaga również odpowiedniego nawilżenia. Jego brak sprawia, że przednie swędzieć podczas zapuszczania i kłuć innych ludzi np. partnerkę. Właściwe nawilżenie można zagwarantować sobie, używając olejku do brody.

Modelowanie brody

Z brodą jest tak jak z włosami, aby dobrze wyglądała, trzeba ją ułożyć i wymodelować. Tak więc modelowanie brody to obowiązkowy codzienny rytuał. Każdy posiadacz brody powinien zaopatrzyć się w szczotkę, suszarkę i kosmetyki do pielęgnacji brody np. balsam czy wosk. Pomogą one w układaniu brody, tak aby nie przeszkadzała ona w mówieniu, czy jedzeniu.

Przycinanie brody

Każda broda wymaga również systematycznego przycinania. W tym pomaga trymer i nożyczki do brody. Przycinać brodę można samemu lub też wybrać się do specjalistów w tym zakresie. Dziś takie usługi świadczy większość męskich fryzjerów lub barber, czyli osoby, która zawodowo zajmuje się brodą. Przycinanie brody pozwala na utrzymanie jej w pożądanym kształcie. Podstawą przycinania brody jest usuwanie włosków nachodzących na nos i usta. Należy pamiętać, że zarostu nie przycina się na mokro, tylko na sucho.

Jak widać, broda wymaga właściwej pielęgnacji i trudno pominąć, ktokolwiek z jej etapów. Niestety dbanie o brodę jest też czasochłonne i nierzadko kosztowne. Odpowiednie kosmetyki i przyrządy potrafią niemało kosztować.

 

Moda i trendy jesień-zima 2017/2018 – co słychać w torebkach?

0

Jesteś miłośniczką mody i z zapartym tchem obserwujesz nowości w dziedzinie fashion? To właśnie dla Ciebie wyszukaliśmy najważniejsze trendy w torebkach na najbliższy sezon jesień-zima 2017/2018. W tym sezonie moda jak zwykle zaskakuje, a coś do dla siebie znajdą zarówno fashionistki, jak i dziewczyny, które raczej wolą klasykę i mają stonowane podejście do dodatków.