Zwalcz trądzik - skutecznie

Okres dojrzewania to niełatwy czas. Wkraczanie w dorosłość wiąże się z wieloma problemami i komplikacjami. W tym czasie coraz częściej zaczynamy zwracać uwagę na swój wygląd. Każdy defekt z nim związany od razu wpływa na pogorszenie się samopoczucia, zły nastrój oraz zaniżoną samoocenę. Jedną z takich zmór, która potrafi przysporzyć wiele przykrości w wieku dojrzewania jest trądzik młodzieńczy. Trądzik u nastolatków to jeden z najczęstszych problemów okresu dorastania. Problem ten można łatwo pokonać.

Przyczyny trądziku u nastolatków

Trądzik dotyka ponad 80% nastolatków wkraczających w wiek dojrzewania, dlatego też nie trzeba wyolbrzymiać tego schorzenia, zadręczać się faktem, że zostaliśmy dotknięci tą straszną chorobą, ale dowiedzieć się jakie są jego przyczyny, jak można z nim walczyć, a nawet zupełnie wyeliminować. Trądzik to nie straszna przypadłość, która odbiera życie, a zwykłe schorzenie skóry, którego przyczyną w wieku dojrzewania jest gospodarka hormonalna nastolatków. Ciało młodej osoby w wieku pokwitania wkracza w zupełnie nowy etap. Zwiększona produkcja hormonów odpowiedzialnych za dorastanie sprawia, że organizm zaczyna wydzielać znacznie większą ilość łoju, który zaczyna blokować pory skóry. W zablokowanych porach zaczynają rozwijać się bakterie, które doprowadzają do zmian skórnych. Zmiany te to nic innego, jak trądzik pospolity.Leczenie tej przypadłości trzeba zacząć od rozpoznania z jakim trądzikiem ma się do czynienia. W większości przypadków leczenie trądziku podejmujemy sami, ale zdarza się też tak, że niezbędna jest wizyta u dermatologa.

Rozpoznaj i działaj

Trądzik u nastolatków może mieć trzy różniące się stopniem nasilenia rodzaje. Pierwszy z nich to trądzik łagodny, który charakteryzuje się występowaniem pojedynczych zaskórników, niewielkich krostek i grudek. Drugi rodzaj, o nieco bardziej uciążliwym przebiegu, to trądzik umiarkowany. Wtedy wykwity na twarzy mają znamiona stanu zapalnego. Najgorszym przypadkiem jest trądzik ciężki, kiedy to występujące na twarzy zmiany są bardzo głębokie i w dużej ilości, występują również cysty, wtedy to konieczna będzie wizyta u dermatologa, który zaleci specjalistyczne leczenie. Nie można jednak się poddawać i podjąć walkę z nieprzyjemnym wrogiem. To tylko trądzik młodzieńczy. Leczenie trądziku w postaci dwóch pierwszych rodzajów można podjąć samemu. Trądzik mogą wzmagać różne przyczyny zewnętrzne, na które mamy wpływ, dlatego też warto sobie je uświadomić. Nadmierny stres ma negatywny wpływ na zmiany skórne. Trzeba zatem unikać stresowych sytuacji, a kiedy one wystąpią, nauczyć się z nimi radzić. Unikać trzeba nadmiernego promieniowania słonecznego oraz stosowania kosmetyków na bazie tłuszczu. Takie kosmetyki zamieniamy na te wyprodukowane na bazie wody. Unikać trzeba wyciskania powstałych zmian. Po zastosowaniu tych pierwszych zasad, wprowadzamy odpowiedni żel na trądzik. 

Cudowny żel

Na trądzik młodzieńczy rynek proponuje całą masę przeróżnych kremów i żelów. Przez tę ilość często można być zakłopotanym wyborem odpowiedniego specyfiku, który pokona trądzik. Jak się go pozbyć wybierając odpowiedni lek? Skutecznym lekiem, który pozwoli pokonać trądzik u nastolatków są żele zawierające nadtlenek benzoilu. Ta substancja zapobiega rozwojowi bakterii P. acnes – odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Aquaclin to żel na trądzik, który zawiera nadtlenek benzoilu a dodatkowo pomaga usuwać zaskórniki odblokowując pory przez złuszczanie naskórka. Kluczem do sukcesu i wyeliminowania krępujących zmian oraz pokonania trądziku jest systematyczność. Żel na trądzik powinien być stosowany raz lub dwa razy dziennie. Najlepiej stosować go na noc, po wcześniejszym dokładnym umyciu skóry. Trzeba jednak pamiętać, że żel Aquaclin może odbarwiać pościel. Żel na trądzik Aquaclin działa natychmiast, jednakże aby nastąpiła zupełna poprawa, a skóra wróciła do dawnego stanu konieczne jest stosowanie leku przez co najmniej sześć tygodni. Po tym czasie efekt jest piorunujący! Już dziś możesz zacząć walkę i pokonać trądzik. Leczenie to nic prostszego! Wystarczy trochę uporu i systematyczności, żeby znów cieszyć się piękną i gładką skórą!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ