Leczenie zakoli

Łysienie i wypadanie włosów nie jest zbyt łatwym czasem zarówno dla
kobiet, jak i mężczyzn. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków leczenie zakoli może być bardzo skuteczne, pod warunkiem oczywiście, że wybrana zostanie najodpowiedniejsza dla danego przypadku metoda. Jednak zastosowanie odpowiedniej metody wymaga poznania głównej przyczyny takiego stanu rzeczy. I wcale przeszczep włosów zakola, które się pojawiają nie zawsze zwiastują. Są o wiele skuteczniejsze sposoby na zakola, niż przeszczep, który powinien stanowić ostateczność .

Czym jest włos?

Włos to zrogowaciały wytwór naskórka, który charakteryzuje dość wydłużony kształt. Włosy posiadają niemal wszystkie ssaki, czyli też i przedstawiciele gatunku ludzkiego. Włosy przede wszystkim zbudowane są z kreatyny (jest to nierozpuszczalne w wodzie białko, charakteryzujące się dość dużą twardością). Każdy włos wyrasta z mieszka włosowego, czyli zagłębienia znajdującego się na skórze głowy. Każdy zdrowy włos powinien składać się z:

-łodygi,
-korzenia,
-pochewki,
-brodawki
-opuszki (zwanej też cebulką brodawki).

Włos przechodzi także przez swoje fazy wzrostu, choć często mówi się, że jest on martwy. Sam włos ta, natomiast mieszczek włosowy, z którego wyrasta jest jak najbardziej żywą komórką.

Łysienie plackowate – trudny przebieg leczenia

Mówi się, że łysienie plackowate stanowi jeden z najtrudniejszych do wyleczenia rodzai łysienia. tu często jeśli zawodzą wszystkie inne metody, przeszczep włosów okazuję się ostatnią szansą. W przypadku tego typu łysienia leczenie zakoli, odbywa się przede wszystkim przy pomocy specjalnych medycznych specyfików. Może być to miejscowe leczenie z wykorzystaniem sterydów lub leków doustnych, stosowanych przede wszystkim w celu znacznego zmniejszenia odczynu immunologicznego, który w dość dużym stopniu hamuje rozwój włosów. Niestety, choć sposoby na zakola są bardzo różnorodne i opierają się na różnych technikach, to jednak w przypadku łysienia plackowatego często trudne czy wręcz niemożliwe wręcz jest samoistne ich wygaszenie, a walka z nimi często bywa długa i trudna.

Alergia przyczyną łysienia

Niestety wiele osób o tym zapomina, ale często przyczyna nadmiernego wypadania włosów może leżeć w alergii. Często uczulać może szampon, a jego zmiana doprowadza do bardzo szybkiego zaprzestania wypadania włosów. Czasem słabe włosy są po prostu zapisane w genach. Wówczas, aby ich nie stracić jeszcze więcej należy zadbać o ich właściwą i niezwykle staranną pielęgnacje, co zadaniem łatwym nie jest, ale możliwym do wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ